Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Zgodnie z przewidywaniami – lubuskie derby w II lidze piłki siatkowej mężczyzn przyniosło nie lada emocje. Jak przystało na pojedynek lidera z wiceliderem, goście stawili opór dotychczas niespotykany w hali sulęcińskiego Liceum w tym sezonie.
Choć mecz obfitował w błędy własne obu zespołów (dość wspomnieć, że Olimpia w samym pierwszym secie zepsuła 12 zagrywek, a w całym meczu ponad 20) to walka jaką zaprezentowały obie drużyny, oraz zmiana sytuacji jak w kalejdoskopie mogły usatysfakcjonować licznie zgromadzoną publiczność. Nie tylko sympatyków Olimpii, ale i zauważalną grupę kibiców Orła.

Pierwsza odsłona tego spotkania mogła przyprawić o zawał serca kibiców obu drużyn – najpierw walka punkt za punkt, kilkupunktowe prowadzenie Olimpii, walka punkt za punkt, cztery piłki setowe dla gospodarzy… i ostatecznie batalia o każdą piłkę, piłki setowe dla obu zespołów w górze i ostateczny tryumf Olimpii, gdy dwie piłki padły łupem Macieja Kordysza – najpierw w skutecznym ataku, a potem w pojedynczym bloku.

W drugiej partii tego meczu Olimpia zbudowała trzypunktowe prowadzenie (9:6), które jednak straciła w jednym ustawieniu przy zagrywce Mariusza Szulikowskiego. Następnie to Orzeł wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (10:12), które z kolei Olimpia szybko zniwelowała (13:13), jednak Orzeł ponownie je odbudował i o czas poprosił trener Łukasz Chajec (16:14).

Początkowo nie przyniosło to żadnego rezultatu, gdyż Orzeł osiągnął nawet czteropunktową przewagę (16:20), jednak od tego momentu bardzo swoją skuteczność w polu zagrywki i bloku poprawili gospodarze, dzięki czemu nie tylko doprowadzili do remisu, ale także wyszli na prowadzenie zdobywając siedem punktów z rzędu przy zagrywce Łukasza Zimonia. Goście doprowadzili do remisu po 23, jednak dwa ostatnie słowa, podobnie jak w premierowej odsłonie należały do gospodarzy i to Olimpia po tym secie miała już minimum 1 punkt na swoim koncie.

Trzeci set to dwa oblicza Olimpii – ładna walka do stanu 12:10 dla żółto niebieskich i niewiarygodny festiwal błędów w wykonaniu gospodarzy od tego momentu. Aby najlepiej opisać to co działo się w tej części wystarczy przytoczyć statystyki: Olimpia zdobyła 5 punktów, Orzeł trzy, zaś aż 12 otrzymał w prezencie po karygodnych błędach gospodarzy.

Na całe szczęście do lepszego poziomu gry Olimpia wróciła w ostatniej odsłonie – a dokładniej w jej końcówce. Ponownie jak na mecz dwóch najlepszych drużyn w tabeli trwała zacięta walka o każdą piłkę, a przez drugą część tego seta mogło się wydawać, że z taką grą Orzeł jest bez problemu w stanie doprowadzić do tie-breaka prowadząc na początku trzema-czterema punktami, a gdy Olimpia doprowadziła do remisu 17:17 byli nawet w stanie wyjść na dwupunktowe prowadzenie 18:20 , jednak od stanu 21:22 punkty zdobywała już tylko Olimpia i to ona wygrała ostatecznie 3:1 zgarniając komplet punktów do tabeli.

MVP spotkania został Łukasz Zimoń

Sobotnim spotkaniem zakończyła się pierwsza runda rozgrywek rundy zasadniczej. Olimpia Sulęcin po ośmiu spotkaniach ma komplet 24 punktów i o siedem wyprzedza drugą drużynę w tabeli – LUKS Wilki Wilczyn, Orzeł natomiast po porażce w Sulęcinie rundę kończy na trzecim miejscu.
Do końca roku żółto-niebieskim pozostały jeszcze dwa mecze z zespołami z Gdańska – najpierw 7 grudnia podejmie Trefl II Gdańsk, a 14.12 na wyjeździe zmierzy się ze Stoczniowcem.

Tabela po I rundzie rozgrywek:

Pkt. Sety Punkty
1 STS Olimpia Sulęcin 24 24:3 673:524

2 LUKS Wilki Wilczyn 17 18:10 653:568

3 GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz 15 18:12 700:632

4 Trefl II Gdańsk 14 17:14 691:697

5 SPS Konspol Słupca 13 17:15 705:707

6 GKS Stoczniowiec Gdańsk 9 14:17 660:716

7 KS Stal Grudziądz 9 11:18 616:661

8 MKS STEICO Noteć Czarnków 7 13:21 723:738

9 SMS Police 0 2:24 466:644

BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin