Wydarzeniem weekendu na naszych boiskach były pierwsze od dawna ligowe derby pomiędzy naszymi drużynami.

W sobotnie popołudnie do gry przeciwko sobie wybiegły zespoły Orkana Długoszyn  i  Znicza Trzemeszno.  Gospodarze tego spotkania chcieli wykorzystać potyczkę derbową do zdobycia pierwszych ligowych punktów, jednak ponownie to rywale wykazali się większym A-klasowym ograniem i zgarnęli całą pulę.

Sam mecz dla Orkana rozpoczął się idealnie. Ostatnia drużyna ligi prowadziła po szesnastu minutach już 2:0, a strzelcami bramek okazało się dwóch Marków: Saja oraz Janicki.

Po dwóch kwadransach gry  zawodnicy z Trzemeszna zdobyli bramkę kontaktową – strzał Tomasza Tomczaka zmienił trajektorię lotu po kontakcie z plecami obrońcy Orkana i wpadł do beamki tuż przy słupku. Orkan prowadzenia nie dowiózł nawet do przerwy. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę zdobył Paweł Szumlewicz.

W drugiej połowie dwie bramki Patryka Świątka wyprowadziły Trzemeszno na prowadzenie 4:2. Gdy już praktycznie zwycięstwo Znicza było przesądzone piątą bramkę dla gości zdobył Marcin Treichel, a w doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Andrzej Osowski.

Orkan Długoszyn – Znicz Trzemeszno 3:5 (2:2)

Pozostałe wyniki:
B- Klasa  – Wicher Staw – PAP Bosko Sulęcin 3:1 (2:0)
Bramka dla Bosko: Marek Lipski

Odra Górzyca – Stal Sulęcin 2:1 (1:0)
Bramka dla Stali: Damian Siudak

Kolejna porażka Stali Sulęcin. W meczu w Górzycy między słupkami sulęcinian zadebiutował Kamil Dyjak. Od początku spotkania to Stalowcy przeważali, jednak z biegiem czasu gospodarze opanowali nerwy i to oni zaczęli uzyskiwać przewagę, którą udokumentowali w 20 minucie golem Daniela Dąbrowskiego.

W 60 minucie kontrę gospodarzy wykorzystał rezerwowy Łukasz Kozyra. Honorową bramkę dla Stali zdobył Damian Siudak, który dobił odbity od słupka strzał Bartosza Michałka z rzutu wolnego.