ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Już po raz 20 na całym świecie obchodzimy Dzień Walki z Rakiem. – To czas, w którym warto jest przypomnieć, jak ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wykonywanie badań profilaktycznych. Telefoniczne konsultacje w tym zakresie mogą być pierwszym krokiem do zdrowia – zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak.

– Lubuszanie często zwracają się do nas z problemami i pytaniami w sprawie dostępności do leczenia innych chorób niż COVID-19. Niestety teleporady utrudniają leczenie. Pogorszyła się dostępność z powodu mniejszej liczby białych oddziałów, wiele z nich bowiem zmieniło się w covidowe. Dlatego w związku z tym, że jutro obchodzimy światowy dzień walki z rakiem postanowiliśmy uruchomić specjalne telefony konsultacyjne, które będą do państwa dyspozycji – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Specjalna linia z tele-konsultacjami
4 lutego br. uruchomione zostaną specjalnie linie z poradami telefonicznymi z zakresu leczenia nowotworów, skierowań, możliwości rejestracji, czasu oczekiwania oraz procesu leczenia. Porad udzielać będą:
– Szpital Uniwersytecki im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o.
konsultacje z zakresu nowotworów szyi i głowy
nr tel. 68 32 96 621, godz. 8.00-16.00
konsultacje z zakresu innych chorób nowotworowych
nr tel. 730 711 718, godz. 10.00-15.00

– Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o.o.
konsultacje z zakresu raka płuc
nr tel. 605 843 091, godz. 8.00-15.00

– SP ZOZ Medkol Zielona Góra
konsultacje z zakresu raka jelita grubego
nr tel. 68 452 15 64, godz. 11.00-13.00

– SP ZOZ „Przychodnia Dworcowa”
konsultacje z zakresu raka szyjki macicy
nr tel. 95 739 29 08 godz. 8.00-15.30

Przez ostatnie lata lubuskie szpitale aktywnie działały na rzecz organizacji lubuskich obchodów tego święta. Aktualna sytuacja epidemiczna znacząco ogranicza organizację imprez, konferencji oraz otwartych drzwi z udziałem wielu uczestników i personelu.

Światowy Dzień Walki z Rakiem jest okazją do refleksji nad stanem zdrowia, zmian nawyków żywieniowych, zwiększenia aktywności fizycznej oraz zaplanowania badań profilaktycznych. Zdiagnozowany rak to nie wyrok, a leczenie nowotworów jest coraz skuteczniejsze. Województwo Lubuskie nie ustaje w promowaniu zachowań prozdrowotnych, nie brakuje w nim również programów profilaktycznych.

Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom
Samorząd województwa od 2017 r. realizuje projekt Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom – wsparcie realizacji programów zdrowotnych ukierunkowanych na wykrywanie i zapobieganie m.in. nowotworom złośliwym jelita grubego. W ramach projektu można wykonać kolonoskopię, mammografię i cytologię.

Profilaktyka Nowotworów Głowy i Szyi
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze sp. z o.o. realizuje program „Profilaktyka Nowotworów Głowy i Szyi” Jest to nowotwór, który pod względem częstości występowania zajmują 6 miejsce w Polsce. Celem programu jest przebadanie jak największej grupy Lubuszan pod kątem nowotworów głowy i szyi oraz propagowanie wiedzy na temat profilaktyki.

Kolonoskopia
Projekt Kolonoskopia dla osób pracujących, uczących się lub mieszkających w powiatach województwa lubuskiego: krośnieńskim, nowosolskim, zielonogórskim, żagańskim, żarskim realizowany jest w naszym regionie od 2021 r. Celem Projektu jest podnoszenie świadomości Lubuszan, dotyczącej potrzeby zdrowego stylu życia i wykonywania badań profilaktycznych w zakresie nowotworu jelita grubego.

źródło: lubuskie.pl

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie