Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Zaledwie 85 minut potrzebowali siatkarze Olimpii Sulęcin aby w meczu 20 kolejki I Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn pokonać KPS Siedlce. Rywale przed tym spotkaniem zajmowali ostatnie miejsce premiujące awansem do playoffów. Olimpia zaś przedostatnie w tabeli – trzynaste.

Spotkanie obu drużyn z siódmej kolejki w Siedlcach było niezwykle zacięte – mimo ze to KPS zgarnął w nim komplet punktów wygrywając 3:1, to jednak w każdym z setów ostateczna przewaga wynosiła jedynie dwa punkty, nie dziwne więc, że olimpijczycy byli skorzy do rewanżu za tamtą porażkę. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę i nie przeszkodził w tym fakt, że ze względu na żałobę narodową mecz rozpoczął się minutą ciszy, a oprawa muzyczna została ograniczona do minimum.

Do końca fazy zasadniczej pozostało już jedynie 6 kolejek, wiec każdy punkt na tym etapie sezonu jest na wagę złota. W całe spotkanie lepiej weszła drużyna gości, która w ostatnim czasie została wzmocniona dwoma zawodnikami – Januszem Gałązką z KPS Stocznia Szczecin oraz Marcinem Iglewskim, który pozostawał bez klubu, a ostatnio reprezentował barwy APP Krispol Września.

Skuteczne ataki gości i nieporozumienia Olimpii w obronie spowodowały iż osiągnęli oni czteropunktową przewagę (3:7), którą niestety gospodarze musieli mozolnie odrabiać. Od stanu 14:14 grano już punkt za punkt. Tym razem obeszło się bez nerwowej końcówki. Zawodnicy Olimpii, mając jeszcze zapewne w pamięci ostatni set ze Ślepskiem Suwałki w finałowej fazie pierwszej partii narzucili własne warunki gry wygrywając go pewnie do 22.

Drugi i trzeci set miały już jednak inny przebieg – to Olimpia prowadziła przez całą partię i choć w drugim secie ta przewaga wynosiła maksymalnie dwa punkty, to jednak ponownie końcówka zaważyła o tym, że KPS ponownie zszedł z boiska pokonany. W trzecim natomiast – choć żółto-niebiescy nie stronili od błędów, to jednak postawa w polu serwisowym spowodowała, że z akcji na akcje dystans punktowy dzielący oba zespoły wzrastał, by ostatecznie Olimpia wygrała cały mecz 3:0

Warto wspomnieć o dopingu – mimo ograniczenia oprawy, trybuny żyły i wspierały swoich zawodników bardzo dobrym dopingiem. Nawet goście byli wspierani solidną grupą kibiców… atakującego siedlczan – Bartosza Kowalczyka, co nie dziwi – jest to gorzowianin, który w ostatnim sezonie grał w Orle Międzyrzecz. Mimo, że sam Bartosz w tym spotkaniu nie zaprezentował się zbyt okazale i w każdym secie finalnie był zmieniany przez doświadczonego Iglewskiego, to jednak zespół z odległych Siedlec mógł liczyć na doping „swojej” grupy kibiców przez całe spotkanie.

Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)
Olimpia Sulęcin: Woroniecki, Kordysz, Zarębski, Hunek, Konieczny, Linda, Dzierżyński (l) oraz Sas (l), Bereza, Turek, Kłęk
MVP: Patryk Zarębski

Marek Dębowski

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin