Home Aktualności z Sulęcina

Olimpia Sulęcin wygrała w wyjazdowym meczu z ZAKSĄ Strzelcze Opolskie 1:3 (25:20, 16:25, 22:25, 20:25). Spotkanie było rozgrywane w ramach 7. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został Maciej Krysiak.

Strzelczanie to ligowy outsider: przed meczem z Olimpią mieli na koncie zaledwie jedno zwycięstwo w sześciu meczach. Mimo tego nie podeszli do spotkania z sulęcinianami zdeprymowani. Chociaż początek był wyrównany, to szybko wyszli na wysokie prowadzenie 12:6. Przy stanie 14:7 siatkarze ZAKSY zaczęli popełniać błędy, co pozwoliło Olimpii nawiązać kontakt i zbliżyć się na 2 punkty: 14:12. Set przebiegał jednak pod kontrolą gospodarzy, którzy ponownie uciekli na 5 punktów i ostatecznie przypieczętowali zwycięstwo w pierwszej partii.

Drugi set to zupełnie inna historia. Skuteczne ataki Grzegorza Turka oraz późniejszego MVP Macieja Krysiaka dały gościom prowadzenie 6:9. Wynik szybko został podwyższony na 10:17, a następnie 12:20. Parkiet należał do gości, którzy odnieśli wysokie zwycięstwo 16:25.
Kolejne dwa sety były już znacznie bardziej wyrównane. Przez całą trzecią partię trwała zażarta walka o każdą piłkę, a żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na wysokie prowadzenie. W końcówce lepsi okazali się goście. Najpierw błąd w zagrywce popełnił rozgrywający gospodarzy, Krzysztof Zapłacki, tym samym dając Olimpii 24. punkt. Następnie Patryk Cichosz-Dzyga popisał się świetnym atakiem i goście schodzili z parkietu zwycięscy.

Początek ostatniego seta przebiegał pod dyktando gospodarzy. Prowadzili 13:8 i być może na horyzoncie widzieli już tie-breaka. Do końca partii pozostało jednak dużo czasu, którzy zawodnicy Olimpii dobrze wykorzystali. Skuteczne ataki Michała Wójcika, Patryka Cichosza-Dzygi i Macieja Krysiaka doprowadziły do wyrównania, a następnie dały sulęcinianom dwupunktowe prowadzenie. Od tej pory to oni brylowali na opolskiej hali. Ostatni punkt w meczu udanym atakiem zdobył Michał Godlewski.

Olimpia dopisała 3 punkty do ligowej tabeli. Ma ich teraz na koncie 10, co daje pozycję w samym środku tabeli: na 8. miejscu. Przed sulęcinianami doskonała szansa na poprawienie wyniku. Zagrają bowiem z KKS Mickiewicz Kluczbork, drużyną z 14. miejsca, która jak dotąd wygrała 2 spotkania. Mecz odbędzie się 6 listopada o 18:00.