Home Aktualności z Sulęcina

Olimpia Sulęcin wygrała na wyjeździe z KKS Mickiewiczem Kluczbork 2:3 (23:25, 25:18, 25:18, 24:26, 13:15). Spotkanie odbyło się w ramach 8. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Tytuł MVP został przyznany Grzegorzowi Turkowi.

Siatkarze Olimpii w tym sezonie serwują kibicom nie lada emocje. Aż 4 z rozegranych do tej pory przez sulęcinian meczów kończyło się tie-breakiem. Podobnie było w minioną sobotę, kiedy podopieczni Łukasza Chajca wybrali się do Kluczborka. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 7:4. Nieustępliwe ataki gości doprowadziły do wyrównania, jednak po chwili Kluczbork ponownie odskoczył na trzy punkty: 14:11. Raz jeszcze zawodnicy z Sulęcina dogonili przeciwników: 18:18. Twarda walka o każdy punkt trwała do końca seta, kiedy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili przyjezdni.

Kolejne dwa sety przebiegały pod dyktando siatkarzy z Kluczborka. Chociaż sulęcinianom nie brakowało woli walki, to Mickiewicz kontrolował przebieg spotkania. W drużynie gospodarzy dobrze spisywali się m.in. Przemysław Kupka, Bartosz Schmindt oraz Dawid Bułkowski. Obie partie kluczborczanie wygrali pewnie do 18. Siatkarze Olimpii nie zamierzali jednak wywiesić białej flagi. W czwartej odsłonie zademonstrowali nerwy jak ze stali. Wyrównana, zażarta walka trwała do ostatniej minuty. W końcówce, za sprawą skutecznych ataków Grzegorza Turka i Macieja Krysiaka, górą byli goście.

W tie-breaku sulęcinianie ponownie pokazali olbrzymią kontrolę nad nerwami. Pomimo tego, że gospodarze prowadzili już 7:4, doprowadzili do remisu 8:8. Następnie sami objęli prowadzenie 10:13, którego już nie oddali. Zwycięstwo udanym atakiem przypieczętował Patryk Cichosz-Dzyga. Dwa punkty trafiły na ligowe konto Olimpii Sulęcin!

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo sulęcinian. Żółto-niebiescy powoli pną się po szczeblach tabeli. Aktualnie zajmują 7. miejsce z dorobkiem 12 punktów. W następnej kolejce podejmą we własnej hali ekipę KRISPOL Września. Mecz odbędzie się 13 listopada o 17:00.