Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca Christianapol meble Sulęcin

STS Olimpia Sulęcin we własnej hali pokonała Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 20:25, 25:19, 25:21) w spotkaniu 15. kolejki Tauron 1. ligi. Siatkarze pod wodzą trenera Tomasza Kowalskiego dopisali kolejne 3 punkty do swojego konta i awansowali na 9. lokatę w lidze. Tytuł MVP przyznano Rafałowi Maluchnikowi.

Pierwszy punkt w meczu uzyskał niezawodny Grzegorz Turek. Atakujący Olimpii utrzymał świetną formę sprzed Świąt i potwierdził swoją skuteczność, zdobywając w meczu przeciwko kluczborczanom aż 15 punktów. Sulęcinianie rozpoczęli seta od dwupunktowego prowadzenia. Chociaż przewaga ta chwilami topniała, to w decydującej fazie rozgrywki wykazali się większą dyscypliną oraz opanowaniem i od stanu 22:22 nie oddali już ani jednego punktu.

W drugim secie zawodnicy Mickiewicza pokazali, że nie przyjechali do Sulęcina patrzeć jak gospodarze ich ogrywają, tylko walczyć o punkty. Szybko zdobyli przewagę, w pewnym momencie prowadząc aż 11:18. Podopieczni Tomasza Kowalskiego nie zdołali odrobić już straty i przegrali seta. Rozpędzeni po udanej drugiej partii w swoim wykonaniu siatkarze Kluczborka dobrze weszli w trzeciego seta, wypracowując przewagę 4:8. Zawodnicy Olimpii nie skapitulowali i zdołali doprowadzić do wyrównania. Świetnie spisywali się Maciej Naliwajko oraz Grzegorz Turek, po którego zagrywce przy stanie 24:19 kluczborczanie nie zdołali wyprowadzić sprawnego ataku i przegrali seta. W czwartym secie sulęcinianie dokończyli dzieła, chociaż nie obyło się bez kłopotów i momentami musieli gonić wynik. Ponownie pokazali więcej zimnej krwi w kluczowym etapie meczu i nie pozwolili gościom doprowadzić do tie-breaka.

To ważne zwycięstwo przeciwko mocnemu zespołowi z pewnością podbuduje morale zawodników Olimpii przed wyjazdowym meczem z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Będzie to wyjątkowo istotne spotkanie, ponieważ zespoły są swoimi sąsiadami w tabeli – Olimpia zajmuje 9. miejsce, a ZAKSA 10. Mecz ZAKSA Strzelce Opolskie – Olimpia Sulęcin odbędzie się 06.01.2021 o godzinie 17:00.