Olimpia Sulęcin przerwę świąteczną w rozgrywkach drugoligowych spędziła na fotelu lidera. Stało się tak pomimo równej ilości punktów z drużyną Orła Międzyrzecz. Zadecydował o tym mecz w Sulęcinie, dzięki któremu Olimpia ma o jedno zwycięstwo więcej od lokalnego rywala, a to właśnie liczbę zwycięstw bierze się pod uwagę w przypadku równej liczby punktów.

O to czy dłuższa przerwa w rozgrywkach nie wybije sulęcińskich siatkarzy z rytmu meczowego zapytaliśmy ich trenera – Łukasza Chajca:
Ł. Ch.: Odpoczynek był nam bardzo potrzebny, więc tydzień czasu wolnego od siatkówki dobrze nam zrobił.
Cieszę się bardzo, że po świętach miałem 12 zawodników na treningu, dawno tego nie było. Do zespołu dołączył także Grzegorz Turek, który 30-go grudnia miał ostatnią wizytę kontrolną i dostał zgodę na wznowienie treningów
Cieszę się z tego, że mimo problemów kadrowych i zdrowotnych mój zespół zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli.

M.D.: Będziecie walczyć do końca o utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli?
Ł. Ch.: Co prawda nie mamy dużego ciśnienia, aby utrzymać za wszelką cenę pozycję lidera, ale przed nami końcówka rundy zasadniczej i zrobimy wszystko żeby przystąpić do play-off z pierwszego miejsca. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż zostały nam do rozegrania mecze z górną połową tabeli, ale myślę, że damy radę.

M. D.: A jak oceniasz nowy format rozgrywek play-off? Jedynie dwumecz, z ewentualnym złotym setem.
Ł. Ch.: Trzeba być mocno skoncentrowanym i zagrać dwa równe i dobre mecze bo nawet przy porażce na wyjeździe i wygranej u siebie decydować o awansie do dalszej gry może złoty set, który zapewne będzie loterią tak jak np. tie-break.

Przypomnijmy: w sezonie 2016/2017 zmienił się format fazy pucharowej rozgrywek. Osiem najlepszych drużyn na każdym szczeblu drabinki pucharowej będzie rozgrywało dwumecz, w którym spotkania będą punktowane jak w rundzie zasadniczej (3pkt za zwycięstwo 3:0, 3:1, 2 pkt za zwycięstwo w tie-breaku i 1pkt za porażkę w tie-breaku). W przypadku równej liczby punktów po drugim spotkaniu zostanie rozegrany złoty set, który zadecyduje o awansie. Gospodarzem drugiego spotkania będzie zespół, który zajmował wyższe miejsce po rundzie zasadniczej.

Już w sobotę (7.01) Olimpia Sulęcin rozegra kolejne spotkanie ligowe – przeciwnikiem będzie zespół OPP Powiat Kołobrzeski. Początek spotkania tradycyjnie o godzinie 17.00.