Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Ceny gazu EWE

Wielkie emocje, dobra siatkówka, wspaniały doping – a na koniec zwycięstwo. Sobotni pojedynek z Treflem Lębork, który przypieczętował awans do turnieju półfinałowego był widowiskiem godnym stawki, o którą grano.

Trefl Lębork to młoda, ale bardzo dobra drużyna, która nieprzypadkowo była rywalem Olimpii w tej fazie rozgrywek. Olimpia tylko doświadczeniu swoich zawodników zawdzięcza zeszłotygodniowe zwycięstwo w tie-breaku. Także doświadczenie było czynnikiem decydującym w meczu rozegranym wczoraj w Sulęcinie.

Praca Steinpol Rzepin

Pierwsza partia była wyrównana do stanu 9:9, kiedy to silna zagrywka sulęcinian rozsypała puzzle taktyki drużynie gości. Bez dobrego przyjęcia nie byli oni w stanie zrobić nic w ataku, gdyż na wszystkie dogrywane piłki czekał już blok Olimpii. Od stanu 17:10 gra się wyrównała, jednak zdobyta przewaga pozwoliła Olimpii spokojnie wygrać tego seta do 19.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie, z tą różnicą, że Olimpia już od początku partii dzięki dobrej grze Patryka Zarębskiego, Grzegorza Turka oraz Damiana Sławiaka zbudowała kilkupunktową przewagę (11:9), która – tak jak to było w pierwszej partii – urosła do siedmiu punktów (20:13), co umożliwiło ostatecznie spokojną wygraną do 18.

Trefl to młoda drużyna, która potrafi niesamowicie zaskoczyć i to właśnie goście pokazali w trzeciej partii tego spotkania. W szeregi Olimpii musiała wdać się drobna dekoncentracja, co spowodowało, że goście od początku uzyskali pięciopunktową gospodarze. Olimpia próbowała niwelować dystans do przeciwników, jednak ci odpowiadali kilkoma punktami z rzędu. Najwięcej kontrowersji przyniosła akcja przy stanie 22:23 dla gości. Piłka po ataku Grzegorza Turka dotknęła bloku (co można było zobaczyć w transmisji ze spotkania) jednak sędzia mimo konsultacji wskazał punkt dla drużyny gości). Ostatni punkt w tym secie zdobyli także goście i doprowadzili do czwartego seta.

Czwarta partia po dobrym otwarciu Olimpii dała prowadzenie gościom (10:7), jednak gospodarze bardzo szybko byli w stanie naprawić swoje błędy by prowadzić 14:12. Przy ogłuszającym dopingu kibiców gra toczyła się punkt za punkt. Od remisu 17:17 była w stanie wyjść na prowadzenie 21:19, jednak Trefl wyrównał stan tego seta (21:21). Czas wzięty przez Łukasza Chajca poprawił koncentrację naszych zawodników, którzy po zdobyciu czterech punktów z rzędu mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu i tym samym awansu do turnieju półfinałowego.

MVP Spotkania został Grzegorz Turek, jednak na wyróżnienie zasługuje także postawa Patryka Zarębskiego, który w decydujących momentach spotkania był tego dnia był zawodnikiem, który „robił różnicę” i swoją postawą przechylał szalę zwycięstwa na korzyść Olimpii.

STS Olimpia Sulęcin – Trefl Lębork 3:1 (w rywalizacji do dwóch zwycięstw 2:0)

Turniej półfinałowy z udziałem drużyn z grupy I i grupy II odbędzie się w dniach 21-23 a Olimpia będzie jedną z drużyn, która zgłosi chęć organizacji tego turnieju.