Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Wielkie emocje, dobra siatkówka, wspaniały doping – a na koniec zwycięstwo. Sobotni pojedynek z Treflem Lębork, który przypieczętował awans do turnieju półfinałowego był widowiskiem godnym stawki, o którą grano.

Trefl Lębork to młoda, ale bardzo dobra drużyna, która nieprzypadkowo była rywalem Olimpii w tej fazie rozgrywek. Olimpia tylko doświadczeniu swoich zawodników zawdzięcza zeszłotygodniowe zwycięstwo w tie-breaku. Także doświadczenie było czynnikiem decydującym w meczu rozegranym wczoraj w Sulęcinie.

Pierwsza partia była wyrównana do stanu 9:9, kiedy to silna zagrywka sulęcinian rozsypała puzzle taktyki drużynie gości. Bez dobrego przyjęcia nie byli oni w stanie zrobić nic w ataku, gdyż na wszystkie dogrywane piłki czekał już blok Olimpii. Od stanu 17:10 gra się wyrównała, jednak zdobyta przewaga pozwoliła Olimpii spokojnie wygrać tego seta do 19.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie, z tą różnicą, że Olimpia już od początku partii dzięki dobrej grze Patryka Zarębskiego, Grzegorza Turka oraz Damiana Sławiaka zbudowała kilkupunktową przewagę (11:9), która – tak jak to było w pierwszej partii – urosła do siedmiu punktów (20:13), co umożliwiło ostatecznie spokojną wygraną do 18.

Trefl to młoda drużyna, która potrafi niesamowicie zaskoczyć i to właśnie goście pokazali w trzeciej partii tego spotkania. W szeregi Olimpii musiała wdać się drobna dekoncentracja, co spowodowało, że goście od początku uzyskali pięciopunktową gospodarze. Olimpia próbowała niwelować dystans do przeciwników, jednak ci odpowiadali kilkoma punktami z rzędu. Najwięcej kontrowersji przyniosła akcja przy stanie 22:23 dla gości. Piłka po ataku Grzegorza Turka dotknęła bloku (co można było zobaczyć w transmisji ze spotkania) jednak sędzia mimo konsultacji wskazał punkt dla drużyny gości). Ostatni punkt w tym secie zdobyli także goście i doprowadzili do czwartego seta.

Czwarta partia po dobrym otwarciu Olimpii dała prowadzenie gościom (10:7), jednak gospodarze bardzo szybko byli w stanie naprawić swoje błędy by prowadzić 14:12. Przy ogłuszającym dopingu kibiców gra toczyła się punkt za punkt. Od remisu 17:17 była w stanie wyjść na prowadzenie 21:19, jednak Trefl wyrównał stan tego seta (21:21). Czas wzięty przez Łukasza Chajca poprawił koncentrację naszych zawodników, którzy po zdobyciu czterech punktów z rzędu mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu i tym samym awansu do turnieju półfinałowego.

MVP Spotkania został Grzegorz Turek, jednak na wyróżnienie zasługuje także postawa Patryka Zarębskiego, który w decydujących momentach spotkania był tego dnia był zawodnikiem, który „robił różnicę” i swoją postawą przechylał szalę zwycięstwa na korzyść Olimpii.

STS Olimpia Sulęcin – Trefl Lębork 3:1 (w rywalizacji do dwóch zwycięstw 2:0)

Turniej półfinałowy z udziałem drużyn z grupy I i grupy II odbędzie się w dniach 21-23 a Olimpia będzie jedną z drużyn, która zgłosi chęć organizacji tego turnieju.

Marek Dębowski

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin