Home Sport Olimpia Sulęcin

W pierwszym meczu turnieju finałowego o awans do I ligi piłki siatkowej STS Olimpia Sulęcin pokonała AZS UAM Poznań – 3:0 (25:22, 25:11, 25:23).

W pierwszym ciężkim i stosunkowo długim secie nasi siatkarze zacięcie walczyli – wstępnie przegrywali 16:18 by wygrać ostatecznie wygrać do 22 punktów.
Drugi set poszedł gładko. Siatkarze AZS UAM Poznań ewidentnie się poddali i przegrali to starcie do jedenastu punktów. Trzeci set to zacięta walka obydwóch drużyn i ostateczna wygrana Sulęcinian do 23 punktów.

W roli jednego z libero (za Bartka Dzierżyńskiego) na boisku wystąpił Wojciech Janas, który doszedł już do siebie po kontuzji. Doskonale wywiązał się ze swojej roli w odbiorze zagrywki.
MVP meczu został środkowy, kapitan drużyny – Damian Sławiak.

Nasi zawodnicy w dniu jutrzejszym o godzinie 16:00 podejmą na boisku drużynę z Tomaszowa Mazowieckiego, natomiast niedzielne starcie nadal pozostaje dla nas zagadką. W zależności od jutrzejszych meczów będziemy walczyć o awans do I ligi z Andrychowem, Krosnem lub Ostrołęką.