Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca Christianapol meble Sulęcin

Już kilkadziesiąt godzin po ogłoszeniu decyzji o zaproszeniu Olimpii do rozgrywek siatkarskiej Tauron 1. Ligi w sezonie 2020/2021 skład żółto-niebieskich był praktycznie gotowy. Klubowi pozostało jedynie ogłoszenie nazwisk, co rozłożył na przeszło tydzień. Jak powiedział w wywiadzie radiowym prezes klubu Łukasz Chajec – cieszy fakt, że część zawodników zaufało sulęcińskiemu klubowi i zgodziło się na grę w Sulęcinie pod warunkiem otrzymania miejsca w I lidze jeszcze przed oficjalną decyzją PLPS.

Olimpię, co zrozumiałe czeka dość spora przebudowa składu – po sezonie drugoligowym opuścili jej szeregi: Łukasz Durbajłło, Mateusz Lewoc, Sebastian Kostrubski, Dawid Cyfer, Jakub Pulkowski, Fabian Leitermeier, Patryk Zarębski, Maksymilian Obrzud oraz Tomasz Polczyk, a na ich miejsce Olimpia Sulęcin pozyskała bardzo ciekawych zawodników.

W nowym sezonie o obliczu Olimpii powinni decydować oprócz Macieja Kordysza – równie doświadczony Maciej Naliwajko, środkowy Dawid Siwczyk (ostatnio plusligowa BKS Visła Bydgoszcz), rozgrywający Jan Tomczak z Krispolu Września oraz „młodzi gniewni” – Szymon Trojański (brązowy medalista MP juniorów z Treflem Gdańsk) i Mateusz Paszkowski z Gwardii Wrocław. Do żółto-niebieskich powrócił także wychowanek Bogdan Jurant, który w ostatnim sezonie tak dobrze prezentował się w barwach Rywala zza miedzy – Orła Międzyrzecz, a szansę na parkietach I ligi dostanie inny z ligowych rywali – Łukasz Rymarski, który na przeciwko Olimpii stawał w barwach SPS Konspolu Słupca

Sulęcinianie swoje przygotowania rozpoczną na początku sierpnia, obecnie zawodnicy realizują indywidualne plany treningowe. Pod koniec sierpnia zagrają w pierwszym turnieju przeciwko ligowym rywalom (we Wrześni), a już w dniach 5/6 września będą gospodarzami turnieju w Sulęcinie – gdzie oprócz Olimpii, Gwardii Wrocław i Krispolu zobaczymy także zespół z Bydgoszczy.

Rozgrywki ligowe Olimpia zainauguruje 23 września meczem u siebie z ZAKSA Strzelce Opolskie.

Skład Olimpii Sulęcin w sezonie 2020/2021
rozgrywający: Rafał Maluchnik, Jan Tomczak;
przyjmujący: Maciej Kordysz, Maciej Naliwajko, Mateusz Paszkowski, Szymon Trojański;
atakujący: Bogdan Jurant, Grzegorz Turek;
środkowi: Łukasz Rymarski, Dawid Siwczyk, Bartłomiej Wójcik, Łukasz Zimoń;
libero: Maciej Sas, Mateusz Sawerwain

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie