Home Aktualności z Sulęcina

Wyjazdowy mecz Olimpii Sulęcin przeciwko Mickiewiczowi Kluczbork zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (24:26, 34:32, 25:18, 25:18). Tytuł MVP został przyznany Filipowi Frankowskiemu. Była to ostatnia, 30. kolejka Tauron 1. Ligi Mężczyzn. Pomimo przegranej żółto-niebieskim udało się utrzymać w lidze.

Podchodząc do dzisiejszego meczu podopieczni Tomasza Kowalskiego wciąż nie byli pewni awansu – nad 13. Krispol Wrześnią mieli zaledwie 1 punkt przewagi. Siatkarze Olimpii dobrze wiedzieli, jak ważny jest mecz z Mickiewiczem i od pierwszych minut rzucili się do ataku, obejmując prowadzenie 0:2. Gospodarze nie pozostali jednak dłużni i szybko wyrównali. Skuteczne ataki Macieja Kordysza oraz Dawida Siwczyka ponownie dały dwupunktowe prowadzenie sulęcinianom. Po chwili, za sprawą dobrych zagrywek Jana Tomczaka, przewaga urosła do 6:10. Kluczborczanie nie wywiesili jednak białej flagi i zawzięcie walczyli o każdą piłkę, doprowadzając do remisu 17:17. Zaciekłą końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść przyjezdni.

Przegrana w pierwszym secie nie zdeprymowała gospodarzy. Kolejną partię rozpoczęli od udanych akcji Przemysława Tomy oraz Łukasza Sternika. Sulęcinianie nie ustępowali pola. Dzięki pewnym atakom Grzegorza Turka oraz Jana Tomczaka utrzymywali kontakt punktowy z rywalami. Do wyrównania doprowadzili jednak dopiero w połowie seta, przy stanie 15:15. Od tego momentu trwała zażarta walka o każdy punkt. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była długa gra na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając seta 34:32.

Przegrana po tak zaciekłym boju często podcina zawodnikom skrzydła. W trzecim secie siatkarze Olimpii nawiązali jeszcze walkę, przez długi czas tracąc do rywali niewiele punktów. Dopiero gdy na zagrywce znalazł się Łukasz Sternik, Mickiewicz odskoczył na 19:14. Przewagę utrzymała się do końca, a ostatni punkt w secie zdobył Dawid Bułkowski. W kolejnej odsłonie kluczborczanie poszli za ciosem, zdobywając wysokie prowadzenie 10:4 już na początku seta. Siatkarze Olimpii nie potrafili znaleźć odpowiedzi na dobrą formę gospodarzy i zeszli z parkietu pokonani.

Bezpośredni rywal Olimpii w walce o utrzymanie, Krispol Września, przegrał swoje spotkanie 2:3. Dzięki wygranym dwóm setom wrześnianie zdobyli jeden punkt i zgromadzili ich tyle, co sulęcinianie: 25. Wyższą pozycję w tabeli Olimpia uzyskała z powodu lepszego stosunku setów wygranych do przegranych. Dzięki temu będzie mogła występować na parkietach 1 ligi w przyszłym sezonie.