Home Fotogalerie

W meczu 13. Kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn Olimpia Sulęcin wygrała we własnej hali z SMS PZPS Spała 3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:22). Tytuł MVP został przyznany rozgrywającemu Olimpii, Arturowi Błażejowi.

Od pierwszych minut spotkania zebrani w Sulęcinie kibice byli świadkami zażartej walki i wymiany punktów. Przy stanie 6:6 po udanych atakach Grzegorza Turka i Seweryna Lipińskiego Olimpia wyszła na dwupunktowe prowadzenia 8:6. Chwilę później punktową zagrywką popisał się Artur Błażej i gospodarze wygrywali już 10:7. Od tego momentu gra się wyrównała, ale inicjatywa była cały czas po stronie sulęcinian. W końcówce rozkręcili się bardziej: wyśmienite ataki Grzegorza Turka i Patryka Cichosz-Dzygi doprowadziły do podwyższenia przewagi i pewnego zwycięstwa 25:19.

Otwarcie drugiej partii zapowiadało, że goście nie zamierzają oddać meczu za darmo. Po zaciętej walce zdobyli skromną, dwupunktową przewagę 3:5. Wtedy na zagrywce znalazł się Grzegorz Turek i gospodarze zdobyli 3 punkty z rzędu, wyprzedzając rywali. Spalska młodzież nie pozostała dłużna. Seria świetnych serwisów w wykonaniu Mateusza Nowaka ponownie dała prowadzenie gościom: 7:9. Następne minuty były wyrównane do samej końcówki, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 20:20. Wtedy więcej nerwów i umiejętności zaprezentowali sulęcinianie, którzy ostatecznie zwyciężyli drugiego seta 25:22.

Trzeciego seta, podobnie jak drugiego, lepiej rozpoczęli goście, obejmując prowadzenie 2:5. Jednak raz jeszcze podopieczni Łukasza Chajca pokazali, że jeżeli siatkarze PZPS chcą ugrać choć seta, to będą musieli się porządnie napocić. Po chwili bowiem wynik był ponownie remisowy: 11:11. Wtedy goście raz jeszcze uciekli na trzy punkty i tym razem nie oddali prowadzenia już do końca, wygrywając tę partię 20:25.

Czwarta partia rozpoczęła się udaną zagrywką Artura Błażeja. Chwilę potem sulęcinianie poszli za ciosem i prowadzili 5:2. Na półmetku seta jeszcze podkręcili tempo: 16:11. Wprawdzie zawodnicy ze Spały zdołali jeszcze zmniejszyć stratę, ale jednak do samego końca na parkiecie rządzili gospodarze i to oni mogli dopisać po meczu 3 punkty do swojego konta w ligowej tabeli.

Jak do tej pory w 14 ligowych spotkaniach siatkarze Olimpii zdobyli 21 punktów, co daje im 9. pozycję w tabeli. Kolejny mecz rozegrają w następną sobotę przeciwko drużynie BKS Visła Proline Bydgoszcz. Visła rozgrywa bardzo dobry sezon: wygrała 10 z 13 meczów i znajduje się na 2. miejscu w lidze. Czy sulęcinianie zdołają powstrzymać wicelidera? Dowiemy się za tydzień. Mecz BKS Visła Proline Bydgoszcz – Olimpia Sulęcin odbędzie się 18 grudnia o 17:00.