Mecz 13. kolejki Tauron 1. ligi pomiędzy STS Olimpią Sulęcin, a Lechią Tomaszów Mazowiecki zakończył się zwycięstwem Olimpii 3:0 (25:22, 25:20, 25:21). Dzięki temu zwycięstwu siatkarze z Sulęcina awansowali o jedno oczko w tabeli i zajmują aktualnie 11. miejsce. MVP spotkania został wybrany Grzegorz Turek.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gości, którzy zdobyli dwupunktową przewagę. Siatkarze Olimpii szybko doprowadzili do wyrównania, a w kluczowym momencie odskoczyli rywalom na pięć punktów. Tomaszowianie już tej straty nie odrobili i pierwszy set zakończył się zwycięstwem sulęcinian. Po dobrym pierwszym secie gospodarze jeszcze podkręcili tempo i doskonale weszli w drugą partię spotkania, zdobywając prowadzenie 7:2. Do końca seta utrzymywali przynajmniej trzypunktową przewagę. W trzecim secie zawodnicy Sulęcina również nie pozwolili zawodnikom Lechii rozwinąć skrzydeł i przypieczętowali swoje zwycięstwo, zdobywając bardzo ważne trzy punkty.

Kolejny mecz Olimpii odbędzie się 16 grudnia o 18:00. Sulęcinianie podejmą na własnej hali siatkarzy BAS Białystok w zaległym spotkaniu 5. kolejki. Białostoczanie zajmują czternaste miejsce w tabeli i wygrali w tym sezonie tylko jeden mecz (spotkanie BAS Białystok – LUK Politechnika Lublin zakończyło się przegraną BAS 0:3).