ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Olimpia Sulęcin we własnej hali uległa eWinner Gwardii Wrocław 2:3 (22:25, 25:22, 25:22, 21:25, 7:15) w meczu 29. kolejki Tauron 1. Ligi. Tytuł MVP przyznano Łukaszowi Lubaczewskiemu.

W sobotnim meczu siatkarze zaserwowali kibicom emocjonujące, pięciosetowe widowisko. Spotkanie było ważne dla obu zespołów. Olimpia wciąż walczy o utrzymanie. Przed pojedynkiem z gwardzistami miała taką samą ilość punktów w tabeli co 13. KRISPOL Września. Z kolei wrocławianom zależy na zajęciu jak najwyższej pozycji w lidze, co przełoży się na korzystniejsze rozstawienie w fazie play-off. Waga spotkania była widoczna w wyrównanej grze już od początku meczu. Zaciekła wymiana punkt za punkt trwała do stanu 17:17. Wtedy seria dobrych zagrywek Arkadiusza Olczyka dała gościom prowadzenie 17:20. Sulęcinianie próbowali odrobić straty i zdobyli kilka punktów, ale okazało się to zbyt mało by zakończyć seta na swoją korzyść.

Reszta spotkania miała podobny przebieg. W drugiej partii równa gra obu drużyn trwała do wyniku 14:14. Dobre ataki Macieja Kordysza i Grzegorza Turka oraz kilka błędów po stronie gości pozwoliły sulęcinianom wysunąć się na prowadzenie 21:16. Przy stanie 24:22 Mateusz Siwicki popełnił błąd w zagrywce. Olimpia wygrała seta, a w kolejnej odsłonie poszła za ciosem. Żółto-niebiescy szybko zdobyli przewagę 4:0, która utrzymała się do momentu, kiedy na zagrywce gwardzistów znalazł się późniejszy MVP, Łukasz Lubaczewski. Wtedy goście zmienili wynik na 11:12. W końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili podopieczni Tomasza Kowalewskiego. Nie udało im się jednak przypieczętowanie wygranej w 4 secie. Ponownie rozpoczęli od prowadzenia 5:2, ale przyjezdni nie złożyli broni. Zdołali wyrównać, a w decydującym momencie zachowali nerwy i skutecznie doprowadzili do tie-breaka. W ostatnim secie gospodarze musieli uznać wyższość przyjezdnych, wysoko przegrywając 7:15.

Ponieważ bezpośredni rywal Olimpii w walce o utrzymanie, KRISPOL Września, przegrał swój mecz, żółto-niebiescy mieli okazję już wczoraj zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Niestety, przegrana 2:3 dała im tylko 1 punkt. Z dorobkiem 25 oczek wciąż zajmują 12. miejsce w tabeli i czekają ich nerwy do samego ostatnia. Ostatni mecz fazy zasadniczej rozegrają na wyjeździe przeciwko Mickiewiczowi Kluczbork. Będą liczyli na powtórzenie wyniku z grudnia, kiedy udało im się pokonać kluczborczan 3:1. Mecz Mickiewicz Kluczbork – STS Olimpia Sulęcin odbędzie się 31.03 o 18:00.

EW


zdjęcia: A. Pawlik

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie