Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Doskonałe otwarcie rundy rewanżowej.

W meczu inaugurującym rundę rewanżową fazy zasadniczej rozgrywek II ligi Olimpia Sulęcin podejmowała Trefla II Gdańsk.
Rezerwy plusligowego Trefla miały komplikacje w drodze do Sulęcina. Już po wyjeździe z Gdańska zespół gości trafił na pierwszy korek spowodowany wypadkiem. Drugi korek, z tego samego powodu przydarzył się w okolicach Poznania, spowodowało to dość konkretne spóźnienie. Na całe szczęście zarówno zespół Olimpii jak i sędziowie zgodzili się na opóźnienie spotkania o około 30 minut, aby gdańszczanie mieli możliwość przeprowadzenia pełnej rozgrzewki po przyjeździe i w miarę spokojnego przygotowania się do spotkania.
W barwach młodego zespołu z Gdańska, prowadzonego przez Edwarda Pawluna sulęcińscy kibice mogli zobaczyć m.in. Tomasza Stolca, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Olimpii.

Mecz ten doskonale rozpoczęli Olimpijczycy i po kilku minutach na tablicy wyników widniał wynik 9:3. Goście mieli problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki sulęcinian, co naszym zawodnikom dawało dużą przewagę na siatce. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w końcówce mieli – Dawid Cyfer oraz Fabian Leitermeier, a set został wygrany przez Olimpię pewnie – do 19.
Początek drugiej odsłony to trzypunktowe prowadzenie zespołu gości (4:7) szczególnie po dobrych zagrywkach Tomasza Stolca. Momentalnie jednak Olimpia odrobiła straty, a od 12:11 zbudowała trzypunktową przewagę 15:12, którą spokojnie zwiększała już do końca tej partii – wygrywając ją jeszcze wyżej – do 17.

Ostatnia partia miała najciekawszy przebieg, od stanu 7:7 prowadzenie zaczęli budować zawodnicy Trefla, a wybitnie pomagali im w tym popełniający błędy zawodnicy Olimpii. Przy stanie 14:19 wydawać by się mogło, że spokojną grą rezerwy Trefla mogą doprowadzić do kolejnej partii, jednak w tym momencie do pracy wzięli się zawodnicy Olimpii. Najpierw Cyfer zdobywa szesnasty punkt, a rispota Szydlika daje 20 pkt gościom, jednak potem punktują tylko Olimpijczycy – Kostrubski, Polczyk, Cyfer, a Kraut posyła piłkę w aut i na tabicy wyników pojawia się remis po 20.
Po czasie dla trenera zespołu gości punktuja: Kostrubski oraz Polczyk dwukrotnie i mamy trzypunktowe porwadzenie Olimpii 23:20. Dwa błędy własne Olimpii dają punkty treflowi, jednak dwa skuteczne ataki Tomasza Polczyka dają zwycięstwo w trzecim secie Olimpii