Home Sport Olimpia Sulęcin

Spotkanie 23. kolejki Tauron 1. ligi pomiędzy STS Olimpią Sulęcin a LUK Politechniką Lublin zakończyło się przegraną Olimpii 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 21:25). Tytuł MVP przyznano Pawłowi Rusinowi.

W sobotnim meczu Olimpia we własnej hali podjęła lidera 1. Ligi. LUK Politechnika rozgrywa fantastyczny sezon. Sulęcinian czekała trudna przeprawa, ale już w pierwszym secie pokazali, że nie boją się wyżej usytuowanych rywali i zamierzają walczyć o punkty. Mecz otworzył Mateusz Paszkowski, który udanym atakiem dał Olimpii prowadzenie. Goście natychmiast odpowiedzieli, ale kolejne punktowe ataki Paszkowskiego oraz Bogdana Juranta pozwoliły odskoczyć sulęcinianom na dwa oczka. Skutecznie utrzymywali tę przewagę, a po ataku Macieja Kordysza podnieśli wynik na 7:4. Chociaż lublinianom czasami udawało się zmniejszyć stratę do 1 punktu, to nie zdołali doprowadzić do wyrównania, a Olimpia spokojnie przypieczętowała zwycięstwo w pierwszym secie.

Udana pierwsza partia w wykonaniu podopiecznych Tomasza Kowalskiego dawała nadzieję na kolejne sety. Drugi rozpoczął się wyrównanie od walki punkt za punkt. Obie ekipy grały dobrze i unikały poważniejszych błędów. Wszystko zmieniło się, gdy u gości na zagrywce pojawił się Grzegorz Pająk. Rozpoczęło to okres fantastycznej gry lublinian, którzy odskoczyli aż na 5 punktów i prowadzili 8:13. Wysokiego prowadzenia nie oddali już do końca seta.

Początek kolejnego seta również był wyrównany. Tym razem przewaga gości nie była efektem jednej dłuższej passy, tylko systematycznego uciekania sulęcinianom na 1 – 2 punkty. W drużynie z Lublina dobrze spisywali się między innymi Paweł Rusin oraz David Mehić. Gospodarze nie składali broni, a rywale cały czas byli w ich zasięgu. Niestety, nie zdołali dogonić wyniku, a wygranego dla lublinian seta przypieczętował Konrad Stajer.

Czwarta partia to właściwie powtórka z trzeciej. Wyrównana gra obu zespołów od samego początku i pieczołowicie wypracowywana przewaga gości. Zażarta walka trwała niemalże do samego końca. Udany atak Macieja Kordysza zmniejszył prowadzenie gości do 19:20, ale od tej pory LUK Politechnika znacznie podkręciła tempo. Punktowali Jakub Ziobrowski oraz David Mehić, a ostatni punkt w meczu padł po błędzie w zagrywce Bartłomieja Wójcika.

Przegrana z LUK Politechniką to już kolejna, 7. porażka z rzędu Olimpii. Niewielkie pocieszenie daje fakt, że lublinianie tylko w 4 ze swoich zwycięstw tracili seta, pozostałe mecze wygrywając do 0 (nie licząc czterech spotkań, które przegrali). Rozpoczęcie od zwycięskiego seta rozbudziło nadzieję na niespodziankę oraz punkty w meczu, których kibice Olimpii ostatecznie się nie doczekali. Szansę na przerwanie nieszczęśliwej passy oraz zdobycie punktów siatkarze Olimpii będą mieli 3. marca, kiedy podejmą zespół z Jaworzna. Mecz Olimpia Sulęcin – MCKiS Jaworzno odbędzie się 03.03.2021 o 18:30.