Home Sport Olimpia Sulęcin

Olimpia Sulęcin przegrała we własnej hali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:3 (19:25, 22:25, 25:21, 25:23, 9:15). Mecz rozgrywany był w ramach 20. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został Damian Baran.

Dla Olimpii był to powrót na ligowe parkiety po dwutygodniowej przerwie. Z powodu kontuzji obu rozgrywających sulęcinianie byli zmuszeni przełożyć dwa poprzednie spotkania. Kibice, którzy od dłuższego czasu nie mieli okazji podziwiać swojej drużyny, zostali wynagrodzeni porywającym, pięciosetowym pojedynkiem. Emocje były tym większe, że dwa pierwsze sety zakończyły się zwycięstwem przyjezdnych i niektórym mogło się wydawać, że będzie już po meczu. Tymczasem wtedy nastąpiło przebudzenie siatkarzy Olimpii.

Żółto-niebiescy doskonale rozpoczęli trzecią partię. Po serii świetnych zagrywek Michała Wójcika objęli wysokie prowadzenie 7:1. W ataku dobrze spisywał się Grzegorz Turek. Z kolei zawodnicy Lechii zaczęli popełniać błędy i tracić punkty. Dopiero przy stanie 20:13 dla Olimpii zaczęli odrabiać straty i zmniejszyli dzielący ich dystans do trzech punktów. Mimo tego nie zdołali doprowadzić do wyrównania i ostatecznie to gospodarze wygrali seta.

Czwarta odsłona meczu zaczęła się od zaciętej gry punkt za punkt. Gdy na zagrywce u tomaszowian znalazł się Marcel Hendzelewski, objęli prowadzenie 10:14. Podopieczni Łukasza Chajca nie zamierzali jednak wywiesić białej flagi. Dzięki doskonałym serwisom Bartosza Zrajkowskiego zmniejszyli przewagę do jednego punktu: 18:19. Z dobrej strony prezentował się również Seweryn Lipiński, punktujący zarówno w ataku, jak i obronie. Rozpaczliwa pogoń za wynikiem przyniosła sulęcinianom remis i doprowadziła do nerwowej końcówki, w której górą byli gospodarze.

Goście podchodzili do tie-breaka po dwóch przegranych setach z rzędu, ale ten fakt ich nie zdeprymował. Szybko objęli prowadzenie 1:4 i kontrolowali przebieg meczu już do końca. Ostatni punkt w spotkaniu zdobyli po błędzie w ataku Macieja Krysiaka.
Dzięki wygranym dwóm setom Olimpia dopisała do swojego ligowego konta 1 punkt. Jak do tej pory zgromadziła ich 22, co daje 12. pozycję w tabeli. Trzeba jednak mieć na uwadze, że sulęcinianie rozegrali mniej spotkań od ligowych rywali. Sytuacja może więc szybko ulec zmianie. Najbliższa okazja do zdobycia ligowych punktów będzie 5 lutego, kiedy Olimpia podejmie na wyjeździe AZS AGH Kraków.