Home Aktualności z Sulęcina

Siatkarze Olimpii Sulęcin przegrali we własnej hali z KPS Siedlce 2:3 (18:25, 18:25, 25:22, 31:29, 10:15) w trzeciej kolejce Tauron 1. ligi. Tytuł MVP przypadł atakującemu siedlczan, Adamowi Lorencowi.

Kibice Olimpii Sulęcin mogą poczuć się nieco rozpieszczani. Chociaż ich ulubieńcy przegrali w tym sezonie oba rozgrywane u siebie spotkania, to za każdym razem widowisko było szalenie emocjonujące. W ten piątek widownia była świadkiem pasjonującego, pięciosetowego siatkarskiego spektaklu, który trwał ponad 2,5 godziny. A mecz mógł skończyć się znacznie szybciej, ponieważ oba pierwsze sety pewnie wygrali goście i niewiele wskazywało na poprawę. Podopieczni Łukasza Chajca nie dali jednak za wygraną i w trzeciej odsłonie meczu to oni byli górą, dając kibicom nadzieję na sukces.

Czwarta partia to pojedynek na nerwy. Sulęcinianie doskonale weszli w seta i zdobyli trzypunktowe prowadzenie 4:1, jednak goście szybko doprowadzili do wyrównania. Sytuacja powtórzyła się później: Olimpia prowadziła 19:15, ale ponownie zawodnicy KPS Siedlce zdołali dogonić rywali. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi. Siedlczanie obronili cztery piłki setowe, ale piąta okazała się szczęśliwa dla gospodarzy.

Piąty set przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Wypracowali przewagę 5:8, którą nieco później podnieśli na 8:13. Ostatecznie wygrali seta do 10 i wywieźli z Sulęcina 2 punkty. Niemniej jednak kibice mogą być zadowoleni z gry siatkarzy Olimpii, którzy dzięki swojej waleczności i umiejętnościom odrobili 2 stracone sety i doprowadzili do tie-breaka. Ich wysiłek przyniósł też wymierną korzyść: dzięki dwóm wygranym setom dopisali na swoje konto w tabeli 1 punkt. Na ten moment zajmują 5. miejsce w lidze, aczkolwiek dużo drużyn ma rozegrane o 1 mecz mniej.

Na przygotowanie się do kolejnego spotkania sulęcinianie mają tydzień. W 4. kolejce wybiorą się do Głogowa, gdzie zmierzą się z SPS Chrobry Głogów. Mecz odbędzie się 09.10 o 17:00.