ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

STS Olimpia Sulęcin przegrała we własnej hali z BBTS Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 18:25, 26:28) w spotkaniu 27. kolejki Tauron 1. ligi. Tytuł MVP został przyznany Tomaszowi Piotrowskiemu.

Zajmujący 3. miejsce w tabeli goście byli faworytem spotkania, ale sulęcinianie od pierwszych minut pokazali, że nie boją się wyżej usytuowanych rywali. Po udanym ataku Mateusza Paszkowskiego otworzyli wynik meczu i przez długi czas kontynuowali dobrą grę, wystrzegając się błędów. Bielszczanie nie pozostali dłużni i odpowiedzieli skutecznymi akcjami, pokazując, że nie bez powodu zajmują wysokie miejsce w lidze. Ostra wymiana punktów trwała do czasu, gdy na zagrywce u gości znalazł się Bartosz Cedzyński. Odskoczyli wtedy na 12:15, ale zawodnicy Olimpii nie zamierzali kapitulować. Głównie za sprawą punktujących ataków Grzegorza Turka oraz Macieja Kordysza zdołali wyrównać. Ostatnie minuty należały jednak do gości, a zwycięstwo w pierwszym secie przypieczętował Oleg Krikun.

Drugi set rozpoczął się słabo dla gospodarzy. Passa świetnych zagrywek Jarosława Macionczyka zaowocowała prowadzeniem 3:0. Siatkarze Olimpii nie ustąpili pola i zmniejszyli stratę. Podobnie jak w pierwszej partii nastąpił okres wyrównanej gry, który trwał do stanu 11:11. Wtedy, z późniejszym MVP Tomaszem Piotrowskim na zagrywce, BBTS zdobył wysoką przewagę 11:15. Po chwili Piotrowski dołożył także kilka punktów w ataku, a przewaga gości urosła do 13:20. Strata okazała się zbyt wielka do odrobienia. Ostatni punkt w secie zdobył Wojciech Siek i goście schodzili do szatni z prowadzeniem w meczu 0:2.

Wysoka przegrana w drugim secie nie zdeprymowała podopiecznych Tomasza Kowalskiego. Dobrze weszli w trzecią partię, z czasem wychodząc na prowadzenie 10:7. Po raz pierwszy w spotkaniu goście zostali zmuszeni do odrabiania większych strat. Poradzili sobie z tym zadaniem doskonale, szybko doprowadzając do remisu 15:15. Zajadła, wyrównana gra trwała do samego końca i do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się przyjezdni.

Tauron 1. liga wkracza w decydujący etap. Do końca fazy zasadniczej pozostały zaledwie 3 kolejki i każdy mecz jest na wagę złota. Aktualnie Olimpia zajmuje 12. pozycję z 24 punktami na koncie. Szansę na dopisanie 3 oczek sulęcinianie będą mieli za tydzień, kiedy wybiorą się do Tomaszowa Mazowieckiego na spotkanie z Lechią. Mecz Lechia Tomaszów Mazowiecki – STS Olimpia Sulęcin odbędzie się 20.03 o 19:00.

EW
fot. A. Pawlik

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie