Home Aktualności z Sulęcina

STS Olimpia Sulęcin przegrała we własnej hali z BBTS Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 18:25, 26:28) w spotkaniu 27. kolejki Tauron 1. ligi. Tytuł MVP został przyznany Tomaszowi Piotrowskiemu.

Zajmujący 3. miejsce w tabeli goście byli faworytem spotkania, ale sulęcinianie od pierwszych minut pokazali, że nie boją się wyżej usytuowanych rywali. Po udanym ataku Mateusza Paszkowskiego otworzyli wynik meczu i przez długi czas kontynuowali dobrą grę, wystrzegając się błędów. Bielszczanie nie pozostali dłużni i odpowiedzieli skutecznymi akcjami, pokazując, że nie bez powodu zajmują wysokie miejsce w lidze. Ostra wymiana punktów trwała do czasu, gdy na zagrywce u gości znalazł się Bartosz Cedzyński. Odskoczyli wtedy na 12:15, ale zawodnicy Olimpii nie zamierzali kapitulować. Głównie za sprawą punktujących ataków Grzegorza Turka oraz Macieja Kordysza zdołali wyrównać. Ostatnie minuty należały jednak do gości, a zwycięstwo w pierwszym secie przypieczętował Oleg Krikun.

Drugi set rozpoczął się słabo dla gospodarzy. Passa świetnych zagrywek Jarosława Macionczyka zaowocowała prowadzeniem 3:0. Siatkarze Olimpii nie ustąpili pola i zmniejszyli stratę. Podobnie jak w pierwszej partii nastąpił okres wyrównanej gry, który trwał do stanu 11:11. Wtedy, z późniejszym MVP Tomaszem Piotrowskim na zagrywce, BBTS zdobył wysoką przewagę 11:15. Po chwili Piotrowski dołożył także kilka punktów w ataku, a przewaga gości urosła do 13:20. Strata okazała się zbyt wielka do odrobienia. Ostatni punkt w secie zdobył Wojciech Siek i goście schodzili do szatni z prowadzeniem w meczu 0:2.

Wysoka przegrana w drugim secie nie zdeprymowała podopiecznych Tomasza Kowalskiego. Dobrze weszli w trzecią partię, z czasem wychodząc na prowadzenie 10:7. Po raz pierwszy w spotkaniu goście zostali zmuszeni do odrabiania większych strat. Poradzili sobie z tym zadaniem doskonale, szybko doprowadzając do remisu 15:15. Zajadła, wyrównana gra trwała do samego końca i do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się przyjezdni.

Tauron 1. liga wkracza w decydujący etap. Do końca fazy zasadniczej pozostały zaledwie 3 kolejki i każdy mecz jest na wagę złota. Aktualnie Olimpia zajmuje 12. pozycję z 24 punktami na koncie. Szansę na dopisanie 3 oczek sulęcinianie będą mieli za tydzień, kiedy wybiorą się do Tomaszowa Mazowieckiego na spotkanie z Lechią. Mecz Lechia Tomaszów Mazowiecki – STS Olimpia Sulęcin odbędzie się 20.03 o 19:00.