STS Olimpia Sulęcin we własnej hali przegrała z AZS AGH Kraków 2:3 (26:24, 22:25, 25:20, 22:25, 11:15) w spotkaniu 17. kolejki Tauron 1. ligi. Po tym spotkaniu Olimpia zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Tytuł MVP został przyznany Kamilowi Dębskiemu.

W ostatnim czasie Olimpia zaliczyła sporo sukcesów. Kibice oczekiwali kolejnego dobrego wyniku, tym bardziej że poprzednie spotkanie przeciwko krakowianom zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem sulęcinian 3:0. Niestety, tym razem podopiecznym Tomasza Kowalskiego nie udało się rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść.

Już pierwszy set zapowiadał, że w meczu będzie dużo nerwów. Twarda wymiana punkt za punkt trwała do samego końca, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej niż dwupunktowej przewagi. Do zwycięstwa potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze Olimpii. Drugi set był równie wyrównany do stanu 18:18. Wtedy na zagrywce pojawił się Kamil Dębski i goście wywalczyli trzypunktową przewagę, której nie oddali już do końca seta. W trzecim secie górą ponownie byli gospodarze. Dobrze spisywali się kapitan Maciej Kordysz oraz Maciej Naliwajko. Obaj zdobyli w tym spotkaniu aż po 16 punktów. Niestety, na akademików z Krakowa było to zbyt mało. Zdołali oni doprowadzić do tie-breaka, a następnie go wygrać i wywieźli z Sulęcina 2 punkty.

W następnej kolejce Olimpię czeka wyjazd do Częstochowy. To mocny przeciwnik, zajmujący aktualnie 4. pozycję w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że zaledwie kilka dni temu sulęcinianie świetnie poradzili sobie z wysoko usytuowanym Mickiewiczem Kluczbork (6. miejsce). Rywale z górnej części ligi nie są im więc straszni i także w Częstochowie będą walczyli o komplet punktów. Mecz Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin odbędzie się 16.01 o godzinie 17:00.