Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca Christianapol meble Sulęcin

STS Olimpia Sulęcin we własnej hali przegrała z AZS AGH Kraków 2:3 (26:24, 22:25, 25:20, 22:25, 11:15) w spotkaniu 17. kolejki Tauron 1. ligi. Po tym spotkaniu Olimpia zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Tytuł MVP został przyznany Kamilowi Dębskiemu.

W ostatnim czasie Olimpia zaliczyła sporo sukcesów. Kibice oczekiwali kolejnego dobrego wyniku, tym bardziej że poprzednie spotkanie przeciwko krakowianom zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem sulęcinian 3:0. Niestety, tym razem podopiecznym Tomasza Kowalskiego nie udało się rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść.

Już pierwszy set zapowiadał, że w meczu będzie dużo nerwów. Twarda wymiana punkt za punkt trwała do samego końca, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej niż dwupunktowej przewagi. Do zwycięstwa potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze Olimpii. Drugi set był równie wyrównany do stanu 18:18. Wtedy na zagrywce pojawił się Kamil Dębski i goście wywalczyli trzypunktową przewagę, której nie oddali już do końca seta. W trzecim secie górą ponownie byli gospodarze. Dobrze spisywali się kapitan Maciej Kordysz oraz Maciej Naliwajko. Obaj zdobyli w tym spotkaniu aż po 16 punktów. Niestety, na akademików z Krakowa było to zbyt mało. Zdołali oni doprowadzić do tie-breaka, a następnie go wygrać i wywieźli z Sulęcina 2 punkty.

W następnej kolejce Olimpię czeka wyjazd do Częstochowy. To mocny przeciwnik, zajmujący aktualnie 4. pozycję w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że zaledwie kilka dni temu sulęcinianie świetnie poradzili sobie z wysoko usytuowanym Mickiewiczem Kluczbork (6. miejsce). Rywale z górnej części ligi nie są im więc straszni i także w Częstochowie będą walczyli o komplet punktów. Mecz Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin odbędzie się 16.01 o godzinie 17:00.

EW
fot. A. Pawlik

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie