W meczu 12 kolejki 1 ligi mężczyzn BBTS Bielsko-Biała pokonała Olimpię Sulęcin 3-1 (23:25, 25:23, 25:12, 25:21). Było to 12 zwycięstwo Bielszczan z rzędu w tym sezonie. Podopieczni Harry’ego Brokkinga pozostają jedyną niepokonaną drużyną Tauron 1. Ligi. Olimpia zajmuje aktualnie 12 miejsce w tabeli.

Sulęcinianie wciąż poszukują formy z września, kiedy uzyskali 2 z 3 dotychczasowych zwycięstw. W wyjazdowym meczu przeciwko BBTS Olimpia nie była faworytem, chociaż początek spotkania mógł wskazywać na niespodziankę. Kapitan Olimpii Maciej Kordysz udanym atakiem zdobył pierwszy punkt i poprowadził drużynę do zwycięstwa w pierwszym secie. Drugi set Sulęcinianie także rozpoczęli od prowadzenia, a w pewnym momencie ich przewaga wzrosła aż do 7 punktów. Wygrany pierwszy set oraz prowadzenie 15:8 w drugim dawały nadzieję na zdobycie chociaż 1 punktu. Bielszczanie zdołali jednak odrobić straty i wygrać kolejne sety. MVP spotkania został Wojciech Siek, który zdobył w meczu 16 punktów.

W 13 kolejce Olimpia Sulęcin będzie gościć Lechię Tomaszów Mazowiecki. Lechia znajduje się na 10 miejscu tabeli i ma 1 punkt przewagi nad Olimpią. Mecz odbędzie się 12 grudnia o 17:00 w hali I LO.