Olimpia Sulęcin rozpoczęła przygotowania meczowe do nadchodzących rozgrywek ligowych. W środowym meczu sparingowym, rozgrywanym w Nowej Soli, zremisowała z tamtejszą Astrą 2:2. W piątek i sobotę wzięła natomiast udział w pierwszym z serii trzech turniejów towarzyskich przed sezonem. W Międzyrzeczu zdobyła drugie miejsce, notując jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę.

W meczu rozegranym w piątek Orzeł Międzyrzecz pokonał naszą drużynę 3:0 (25:19, 25:22, 25:16). Było to spotkanie typowe na tym etapie przygotowań: stosunkowo dużo błędów i możliwość gry wszystkich zawodników – te dwa elementy cechowały to spotkanie. Gdy w pierwszym sobotnim meczu Orzeł Międzyrzecz pokonał AZS Zielona Góra (3:1), jasnym stało się, że Puchar Burmistrza zostanie w Międzyrzeczu, a naszym zawodnikom przyszło walczyć o II miejscu w turnieju z drużyną z Zielonej Góry.

Mimo, że był to nadal typowy mecz sparingowy, to obie drużyny walczyły o każdą piłkę, a lepiej w tej walce wyglądała tego dnia Olimpia. Dwa pierwsze sety miały bardzo podobny przebieg: kilka pierwszych punktów – punkt za punkt, następnie sulęcinianie włączali drugi bieg – odskakując zawodnikom z Zielonej Góry na kilka punktów, po czym bezpiecznie kontrolowali sytuację. W drugim secie, co prawda pod koniec doszli do głosu sąsiedzi z południa, natomiast druga szóstka Olimpii zdołała wygrać tego seta do 23. W trzeci set nasi zawodnicy weszli z przytupem… ale dopiero od momentu gdy na tablicy widniało 0:5 dla zielonogórzan. 7 punktów zdobytych z rzędu w tym momencie spowodowało, że gra wróciła do stanu z dwóch poprzednich setów. To Olimpijczycy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca, pomimo dwóch zrywów zielonogórzan w drugiej części ostatniego seta.

Przebieg meczu jasno wskazywał, że do sezonu i formy meczowej jeszcze kilka tygodni, natomiast widać, że buduje nam się drużyna. Warto więc będzie pojawić się już za dwa tygodnie w hali I LO, gdzie zostanie rozegrany turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina.

STS Olimpia Sulęcin – AZS UZ Zielona Góra 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)