Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Promowane

W siatkarskim świecie rozpoczęły się właśnie transfery zawodników. Do zmian na boisku przystąpiła również Olimpia Sulęcin, której miniony sezon dał w kość. Kto zostaje, a kto żegna się z sulęcińskimi żółto-niebieskimi?

Sezon 2021/2022 w krótkim podsumowaniu
W końcowej klasyfikacji Tauron 1 Ligi Olimpia uplasowała się na 14. miejscu. Seria trzydziestu meczy przeplatana była tylko ośmioma wygranymi w porównaniu do 22. przegranych spotkań. Statystyki klubu wskazują, że Olimpia przegrała 2789 punktów, wygrywając zaledwie 2550 pkt. Czy nowy sezon przyniesie pozytywne zmiany? Taką nadzieję mają nie tylko kibice klubu, ale też szkoleniowcy i władze Olimpii.

Nowy sponsor, nowy start
Olimpia podpisała niedawno umowę sponsorską na nowy sezon, w wyniku której uzyskała 50 tysięcy euro na budowanie nowego składu. Jak powiedział trener Olimpii Sulęcin, Łukasz Chajec, strategiczny partner jakim jest Smart&Green ma dać drużynie trochę oddechu, żeby można było planować i podpisywać długoletnie, a nie tylko roczne kontrakty. „Chcemy po prostu krok po kroku budować ten zespół, żeby się piął w górę tabeli” – skwitował podczas konferencji zorganizowanej 27 maja.

Z kim pożegna się Olimpia Sulęcin?
Informacje odnośnie wszystkich zawodników jeszcze nie zostały udostępnione. Wiemy jednak, że na ten moment z Olimpią rozstaje się aż siedmiu z nich. W drużynie żółto-niebieskich nie zostaje ani jeden przyjmujący z dotychczasowego składu. Maciej Krysiak, Arkadiusz Nawrot, Tomasz Polczyk i Michał Wójcik zakończyli przygodę z sulęcińską drużyną. Przygodę z Olimpią kończy też libero Jan Pogłodziński, a także atakujący Michał Godlewski i środkowy Patryk Cichosz. Nie wiemy jeszcze kto zajmie ich miejsce.

Nowy sezon z dwoma „starymi” siatkarzami
Na ten moment z drużyny 14. zawodników tylko dwóch pozostaje w żółto-niebieskich barwach. Kontrakt na kolejny sezon podpisał kapitan drużyny, a zarazem rozgrywający Bartosz Zrajkowski. Oprócz niego nie wybiera się nigdzie także środkowy Seweryn Lipiński. Decyzja siatkarzy spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród kibiców, którzy z nadzieją wyczekują nowej odsłony Olimpii Sulęcin na sezon 2022/23.

JP

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS