Wczoraj STS Olimpia Sulęcin na własnej hali pokonała BAS Białystok 3:0 (26:24; 25:22; 25:23) w zaległym spotkaniu 5. kolejki Tauron 1. ligi. To kolejne ważne 3 punkty na koncie siatkarzy prowadzonych przez trenera Tomasza Kowalskiego. Tytuł MVP przyznano Maciejowi Kordyszowi.

Mecz otworzył zdobywając punkt po bloku Grzegorz Turek, który utrzymał świetną formę z sobotniego meczu przeciwko Lechii. Pierwszy set to twarda wymiana ataków. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować więcej niż dwupunktowej przewagi, ale w końcówce to sulęcinianie pokazali więcej zimnej krwi zwyciężając 26:24. Białostoczanie po przegranym pierwszym secie nie złożyli jednak broni i nie zamierzali oddać punktów bez walki. Kolejne partie spotkania przebiegały podobnie do pierwszej: wyrównany bój do samego końca. Jednak w decydujących momentach to gospodarze wychodzili zwycięsko i ostatecznie nie oddali ani jednego seta.

Zadowolenia z dobrej gry w krytycznych partiach spotkania nie krył Tomasz Kowalski. “Najważniejsze piłki, najważniejsze momenty w każdym secie były na naszą korzyść i to mnie bardzo cieszy. Grać jak równy z równym można, ale decydują ostatnie piłki, których często nam brakowało w poprzednich meczach.” – powiedział w Radio Zachód trener Olimpii. Zwycięstwo oraz zdobyte 3 punkty pozwoliły siatkarzom z Sulęcina wspiąć się w ligowej tabeli na 9. pozycję.

Następny ligowy mecz Olimpii to wyjazdowe starcie przeciwko eWinner Gwardii Wrocław. Wrocławianie są na 4. miejscu w tabeli i jak dotychczas wygrali w tym sezonie 8 meczy. Spotkanie odbędzie w sobotę 19 grudnia o 18:00.