Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca Christianapol meble Sulęcin

Wczoraj STS Olimpia Sulęcin na własnej hali pokonała BAS Białystok 3:0 (26:24; 25:22; 25:23) w zaległym spotkaniu 5. kolejki Tauron 1. ligi. To kolejne ważne 3 punkty na koncie siatkarzy prowadzonych przez trenera Tomasza Kowalskiego. Tytuł MVP przyznano Maciejowi Kordyszowi.

Mecz otworzył zdobywając punkt po bloku Grzegorz Turek, który utrzymał świetną formę z sobotniego meczu przeciwko Lechii. Pierwszy set to twarda wymiana ataków. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować więcej niż dwupunktowej przewagi, ale w końcówce to sulęcinianie pokazali więcej zimnej krwi zwyciężając 26:24. Białostoczanie po przegranym pierwszym secie nie złożyli jednak broni i nie zamierzali oddać punktów bez walki. Kolejne partie spotkania przebiegały podobnie do pierwszej: wyrównany bój do samego końca. Jednak w decydujących momentach to gospodarze wychodzili zwycięsko i ostatecznie nie oddali ani jednego seta.

Zadowolenia z dobrej gry w krytycznych partiach spotkania nie krył Tomasz Kowalski. “Najważniejsze piłki, najważniejsze momenty w każdym secie były na naszą korzyść i to mnie bardzo cieszy. Grać jak równy z równym można, ale decydują ostatnie piłki, których często nam brakowało w poprzednich meczach.” – powiedział w Radio Zachód trener Olimpii. Zwycięstwo oraz zdobyte 3 punkty pozwoliły siatkarzom z Sulęcina wspiąć się w ligowej tabeli na 9. pozycję.

Następny ligowy mecz Olimpii to wyjazdowe starcie przeciwko eWinner Gwardii Wrocław. Wrocławianie są na 4. miejscu w tabeli i jak dotychczas wygrali w tym sezonie 8 meczy. Spotkanie odbędzie w sobotę 19 grudnia o 18:00.

EW
fot. A. Pawlik

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie