Olimpia Sulęcin przegrała z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 1:3 (22:25, 25:22, 21:25, 24:26). Mecz odbył się w Sulęcinie w ramach 22. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Dla Olimpii była to siódma przegrana z rzędu. MVP spotkania został Ernest Kaciczak.

Mecz rozpoczął się dobrze dla przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie 1:3. Jednak Olimpia szybko wyrównała: najpierw błąd w zagrywce popełnił przyjmujący ZAKSY, Krzysztof Zapłacki, a następnie punkt w ataku zdobył Maciej Krysiak. Trwała zażarta walka. Żadnemu z zespołów nie udawało się wypracować kilkupunktowej przewagi. Przełom nastąpił przy stanie 17:15 dla Olimpii. Po serii świetnych zagrywek Michała Szczechowicza strzelczanie wyszli na prowadzenie 17:20. W końcówce kontrolowali sytuację na parkiecie i wygrali pierwszego seta 3 punktami.

Druga partia przebiegała podobnie. Oba zespoły znów zaciekle walczyły o każdą piłkę. Choć Olimpia momentami prowadziła 3 oczkami, to ZAKSA szybko doganiała rywali. W końcówce tablica wyświetlała wynik 21:21, co zapowiadało emocjonujące ostatnie minuty seta. Tym razem sulęcinianie zachowali nerwy. Po udanym bloku Macieja Krysiaka piłkę setową wykorzystał Artur Błażej. Gospodarze wyrównali wynik meczu.

Niestety, ale drugi set był jedynym, który udało się wygrać siatkarzom Olimpii. W kolejnych dwóch partiach musieli uznać wyższość gości. Nie brakowało jednak emocji, zwłaszcza w ostatnim secie. Zawzięta walka i wymiana siatkarskich ciosów zaowocowała wynikiem 24:24. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się strzelczanie.

Ostatni raz Olimpia dopisała punkty do ligowej tabeli jeszcze w zeszłym roku: 11 grudnia. Od tamtej pory jej dorobek nie uległ zmianie i wynosi 22 oczka, co daje 13 pozycję w lidze. Sulęcinianie wciąż mają do rozegrania dwa zaległe spotkania, przełożone z powodu kontuzji obu rozgrywających. Kolejny mecz Żółto-niebieskich odbędzie się 17 lutego o 20:30. Olimpia podejmie w Sulęcinie drużynę Mickiewicz Kluczbork.