Home Sport

W meczu 22. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn, Olimpia Sulęcin zmierzyła się z REA BAS Białystok, przegrywając 1:3 (25:20, 22:25, 25:27, 17:25). Po zaciętej rywalizacji MVP spotkania został wybrany Jakub Turski, który popisał się aż 67% skutecznością w ataku.

Olimpia Sulęcin, pełna optymizmu po zwycięstwie nad KGHM SPS Głogów 3:0, przystąpiła do sobotniego starcia z wysokim morale. Spotkanie otworzył skutecznym atakiem Jakub Buczek. Białostoczanie szybko odpowiedzieli, ale to Olimpia wypracowała sześciopunktowe prowadzenie 11:5. Choć goście nieco zmniejszyli przewagę, to jednak sulęcinianom udało się utrzymać dobry rezultat do końca pierwszego seta, który wygrali 25:20.

Drugi set zaczął się dla siatkarzy z Białegostoku dużo lepiej. Udało im się zdobyć skromne dwupunktowe prowadzenie, które utrzymali do stanu 8:10. Wtedy nastąpiło przełamanie gospodarzy. Żółto-niebiescy zdobyli cztery punkty z rzędu i teraz to oni prowadzili 12:10. Zaciekła rywalizacja trwała niemalże do końca seta, ale w końcówce białostoczanom udało się uciec na trzy punkty, ostatecznie wygrywając 22:25.

Trzecia odsłona sobotniego meczu była zdecydowania najbardziej zaciekła. Choć Olimpia uciekła na 5 punktów, to dzięki brawurowej grze goście szybko odrobili straty i na tablicy wyników wyświetlił się remis 13:13. Dalszy przebieg seta to już zażarta walka o każdy punkt, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi. Więcej nerwów zachowali goście i to oni triumfowali 25:27.

Ostatni set to już koncertowy popis białostoczan, choć początek seta tego nie zapowiadał. Do stanu 8:8 obie drużyny grały punkt za punkt. Wtedy goście się przebudzili i wypracowali dużą przewagę 9:15. Olimpia nie była już w stanie odrobić strat i przegrała seta 17:25.

Następny mecz Olimpia rozegra na wyjeździe z PSG KPS Siedlce. Siedlczanie zajmują 10. lokatę w lidze z 28 punktami na koncie. Z kolei Olimpia Sulęcin jak do tej pory zgromadziła 22 punkty, co daje 13. pozycję. Mecz odbędzie się 17 lutego o godzinie 17:00.

Olimpia Sulęcin - BAS Białystok Olimpia Sulęcin - BAS Białystok Olimpia Sulęcin - BAS Białystok Olimpia Sulęcin - BAS Białystok Olimpia Sulęcin - BAS Białystok Olimpia Sulęcin - BAS Białystok

Zdjęcia: Artur Pawlik