Olimpią Sulęcin przegrała w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa 3:1 (26:28, 25:14, 25:23, 25:20). Spotkanie odbywało się w ramach 10. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Arkadiusz Żakieta.

Do spotkania z Legią Olimpia przystępowała w osłabieniu, ponieważ w poprzednim meczu kontuzji doznał kapitan zespołu, Bartosz Zrajkowski. Niemniej jednak drużyna była bardzo zmotywowana i przyjechała do Warszawy po punkty. Pokazali to od początku pierwszego seta, zażarcie walcząc o każdą piłkę. W połowie partii wypracowali solidną, czteropunktową przewagę: 9:13. Cały zespół grał dobrze, a w ataku wyśmienicie spisywali się m.in. Maciej Krysiak i Grzegorz Turek. W końcówce koncentracja gości nieco spadła. Chociaż prowadzili już 20:23, to jednak do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi. Więcej nerwów zachowali sulęcinianie i to oni wyszli zwycięsko z pojedynku w pierwszym secie.

W drugiej partii gospodarze dominowali od samego początku. Już na wstępie wyszli na prowadzenie 5:1. Kontrowali przebieg seta, a wyjątkowo dobrze spisywał się późniejszy MVP, Arkadiusz Żakieta, który popisał się trzema asami serwisowymi. Przewaga siatkarzy z Warszawy rosła, na półmetku prowadzili już 14:6. Podopieczni Łukasza Chajca nie zdołali już dogonić rywali i przegrali seta do 14.

Wysoka porażka w drugiej partii nie zdołowała sulęcinian. W kolejnych minutach meczu wykazali się dużą walecznością. Niemalże przez cały trzeci set toczyła się zajadła wymiana punkt za punkt. W końcówce górą byli gospodarze, wygrywając do 23. Podobnie wyglądała sytuacja w czwartym secie, choć Olimpia prowadziła w nim przez chwilę trzema punktami: 11:14. Jednak Legia nie wywiesiła białej flagi, doprowadziła do wyrównania, a następnie sama objęła prowadzenie. Nie oddała go już do końca meczu, wygrywając spotkanie i dopisując 3 punkty do ligowej tabeli.

Tauron 1. Liga nie zwalnia tempa. Kolejna batalia czeka Olimpię już w czwartek, kiedy we własnej hali podejmą MKS Będzin. MKS to wyjątkowo mocna ekipa, aktualnie zajmująca 2. miejsce w tabeli. Czy uniesieni dopingiem przed własną publicznością sulęcinianie zdołają pokonać wicelidera? Przekonamy się niedługo. Mecz odbędzie się 25 listopada o 20:30.