Praca steinpol
Home Fotogalerie

Ubezpieczenia Sulęcin

Olimpia Sulęcin przegrała we własnej hali z Legią Warszawa 0:3 (23:25, 21:25, 23:25) w meczu 25. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Była to już 12. porażka z rzędu sulęcinian. MVP został wybrany Maciej Stępień.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 5:2. W tej części rozgrywki świetnie spisywał się Grzegorz Turek, zdobywca trzech z pięciu punktów Olimpii. Potem nastąpił okres zaciekłej wymiany punktów, choć sulęcinianie wciąż utrzymywali przewagę. Przełamanie Legii nastąpiło przy stanie 14:10. Seria dobrych zagrywek Karola Rawiaka dała przyjezdnym wyrównanie: 14:14. Jednak chwilę potem podopieczni Łukasza Chajca odpowiedzieli równie dobrą serią zagrywek i ponownie odskoczyli na 17:14. Warszawiacy raz jeszcze zdołali wyrównać, a na kibiców czekała emocjonująca końcówka. Legioniści zachowali więcej zimnej krwi i ostatecznie to oni triumfowali w pierwszym secie.

Druga partia była szalenie wyrównana niemalże do samego końca. Chociaż goście momentami zdobywali 2-3 punkty przewagi, to gospodarze niemalże błyskawicznie doprowadzali do wyrównania. Ta zacięta gra zaowocowała remisem 19:19. Wtedy Olimpia po raz pierwszy w drugim secie objęła prowadzenie, najpierw 20:19, a chwilę potem 21:20. Był to jednak ostatni punkt, jaki zdobyli Żółto-Niebiescy w drugiej odsłonie spotkania – końcówka zdecydowania należała do siatkarzy z Warszawy.

W trzecim secie Legia poszła za ciosem, szybko wychodząc na prowadzenie 4:7. Trudno nawet wskazać wyróżniającego się w jej barwach zawodnika, ponieważ cały zespół grał dobrze. Z kolei sulęcinianie popełniali błędy, niedokładnie zagrywając i wystawiając piłkę. Poskutkowało to pięciopunktowym prowadzeniem legionistów na półmetku seta: 9:14. Zawodnicy Olimpii nie zamierzali jednak złożyć broni i stopniowo odrabiali stratę. Ostatecznie zdołali wyrównać 20:20. Kibiców raz jeszcze czekała ekscytująca końcówka. Podobnie jak w pierwszym secie, lepsi okazali się goście, wygrywając 23:25 i kończąc spotkanie w Sulęcinie.

Dla siatkarzy Olimpii nieznacznym pocieszeniem jest fakt, że w ostatnim czasie złą passę ma również ZAKSA Strzelce Opolskie – najważniejszy rywal sulęcinian w walce o utrzymanie w 1. lidze. Dzięki temu sytuacja w tabeli niewiele się zmienia. Olimpia wciąż zajmuje 14. miejsce i ma nad ZAKSĄ 6 punktów przewagi. Do końca fazy zasadniczej zostało jeszcze 5 spotkań. Kolejny mecz Olimpii odbędzie się 19 marca o 17:00. Ich przeciwnikiem będzie MKS Będzin – aktualny wicelider TAURON 1. Ligi.