ESA Trucks
Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca Christianapol meble Sulęcin

STS Olimpia Sulęcin we własnej hali przegrała z KSP Siedlce 1:3 (25:21, 15:25, 24:26, 22:25) w spotkaniu 19. kolejki Tauron 1. ligi. To trzecia porażka podopiecznych Tomasza Kowalskiego z rzędu. MVP meczu został wybrany Przemysław Kupka.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy – po udanym ataku pierwszy punkt w secie zdobył Bogdan Jurant. Tydzień temu, w przegranym 3:0 meczu przeciwko drużynie Norwid Częstochowa, atakujący Olimpii zaliczył niezły występ, pomimo słabego wyniku końcowego. Również w spotkanie z siedlczanami Jurant wszedł dobrze. Po jego zagrywkach gospodarze odskoczyli na dwa punkty. Goście doprowadzili do wyrównania dzięki udanym atakom Radosława Nowaka, jednak nie cieszyli się z remisu zbyt długo. Przy stanie 6:6 rozegrali się gospodarze i wypracowali wysoką, pięciopunktową przewagę. Chociaż siedlczanie próbowali gonić wynik i zmniejszyli nieco różnicę punktów, to ostatecznie pierwszego seta przegrali do 21.

Drugi set to zupełnie inna historia. Chociaż początek był wyrównany i trwała wymiana punkt za punkt, to dla sulęcinian wszystko zaczęło się sypać przy stanie 8:8. Z Michałem Wójcikiem na zagrywce goście odskoczyli na 8:13. Potem było już tylko gorzej, set zakończył wysokim zwycięstwem siedlczan.

Przegrana drugiego seta aż 10 punktami nie zdemoralizowała siatkarzy Olimpii. W kolejnej odsłonie meczu pokazali, że nie zamierzają oddać spotkania za darmo. Dobre ataki Juranta oraz błędy po stronie gości przyniosły prowadzenie 6:2. Siedlczanie nie złożyli jednak broni. Dobra dyspozycja m.in. Berezy oraz Wójcika pozwoliła im odrobić stratę i doprowadzić do gry na przewagi, w której okazali się górą.

Większa część czwartego seta przebiegała pod dyktando zawodników KSP. Początek znów był wyrównany, ale przy stanie 7:7 Olimpia zaczęła się gubić. Gospodarze mieli problemy z zatrzymaniem Przemysława Kupki, który zdobył w meczu aż 17 punktów. Sulęcinianie nawiązali jeszcze walkę w końcówce, ale okazało się to za mało, żeby doprowadzić do tie-breaka.

Olimpia z dorobkiem 21 punktów zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli. Ich kolejny rywal to BAS Białystok. Poprzednie spotkanie obu drużyn odbyło się w Sulęcinie i zakończyło się pewnym zwycięstwem Olimpii 3:0. Czy uda im się powtórzyć ten wynik także na wyjeździe, dowiemy się w przyszłą sobotę. Mecz BAS Białystok – STS Olimpia Sulęcin rozpocznie się 30.01 o 18:00.