Home Aktualności z Sulęcina

W zaciętym meczu PSG KPS Siedlce pokonała przed własną publicznością Olimpię Sulęcin 3:2 (25:17, 18:25, 25:22, 20:25, 15:10) w ramach 23. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Starcie to było pełne emocji i wyrównanej rywalizacji. Ostatecznie zakończyło się podziałem punktów, choć oczywiście to siedlczanie są bardziej zadowoleni z wyniku. Tym bardziej że udało im się zrewanżować za poprzednie starcie obu drużyn, w którym ulegli Olimpii 3:0 (25:14, 25:22, 28:26). MVP spotkania został rozgrywający gospodarzy, Mateusz Szpernalowski.

Mecz rozpoczął się doskonale dla ekipy KPS Siedlce. Goście nie potrafili znaleźć odpowiedzi na zagrywkę Dawida Sokołowskiego, co poskutkowało szybko objętym prowadzeniem 3:0. Sulęcinianie przez cały set nie wystrzegali się błędów, dzięki czemu gospodarze spokojnie utrzymywali wynik. W decydującej fazie pierwszej partii uciekli aż na 7 punktów: 19:12, ostatecznie zwyciężając 25:17. Jednak drugi set to już zupełnie inna historia, choć zaczął się podobnie: od szybko zdobytego prowadzenia siedlczan 4:1. Korzystny dla gospodarzy wynik utrzymywał się do stanu 14:11. Wtedy Żółto-Niebiescy zaczęli odrabiać straty, doprowadzili do remisu oraz ostatecznie wyszli na prowadzenie 15:17. Końcówka seta to już koncertowy popis zawodników Olimpii. Gospodarze nie potrafili znaleźć odpowiedzi na blok Patryka Cichosza-Dzygi, który w całym meczu zdobył aż 5 punktów blokiem – najwięcej ze wszystkich siatkarzy. Z Michałem Gawrzydekiem na zagrywce Olimpia spokojnie utrzymała wynik, wygrywając drugą partię 18:25.

To jednak był dopiero początek emocji. Spotkanie było pełne zwrotów akcji, a inicjatywa przechodziła z jednej strony na drugą. W trzecim, najbardziej wyrównanym secie, zażarta walka trwała do samego końca. Górą z tej batalii wyszli siedlczanie. Czwarty set zaczął się wyrównanie od gry punkt za punkt do stanu 6:6. Wtedy na trzypunktowe prowadzenie wyszła Olimpia, która do końca seta nie pozwoliła już na odrobienie strat. A to oznaczało, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będzie rozegranie tie-breaka. W piątej partii lepiej zaczęła Olimpia, jednak siedlczanie cierpliwie odrabiali straty. Decydujący moment nastąpił, gdy punkt serwisem zdobył Jakub Czyżowski, dając swojej drużynie prowadzenie 8:7. Od tej pory to gospodarze kontrolowali przebieg meczu, wygrywając tie-breaka 15:10.

Pomimo przegranej kibice Olimpii mogą znaleźć pewne powody do radości. Dzięki wygraniu dwóch setów ekipa z Sulęcina zdobyła 1 punkt, a to okazało się wystarczające do awansowania w tabeli o dwa oczka. Wszystko dlatego, że swoje mecze przegrały drużyny MCKiS Jaworzno i AZS AGH Kraków. Olimpia zrównała się więc z nimi pod względem liczby punktów (wszystkie trzy zespoły mają ich na koncie 23), ale dzięki lepszemu stosunkowi setów zdobytych do straconych to właśnie sulęcińska drużyna zajmuje wyższą, 11. pozycję.