Spotkanie 21. kolejki Tauron 1 ligi pomiędzy STS Olimpią Sulęcin a Polskim Cukrem Avią Świdnik zakończyło się przegraną Olimpii 1:3 (22:25, 21:25, 25:21, 22:25). Tytuł MVP zdobył Mateusz Rećko.

Trwa nieszczęśliwa passa siatkarzy z Sulęcina. W środę przegrali 5. mecz z rzędu. Tym razem od podopiecznych Tomasza Kowalskiego lepsi okazali się zawodnicy ze Świdnika. Świdniczanie w tabeli plasują się wyżej od Olimpii i to oni byli faworytami spotkania, chociaż pierwsze minuty były wyrównane. Przewaga była po stronie gości, którzy zdobyli pierwszy punkt w meczu po udanym ataku Konrada Machowicza. Zawodnicy Olimpii nie pozostali gościom dłużni i również odpowiedzieli punktowym atakiem. Wprawdzie to Avia prowadziła, ale przewaga nie była duża, a dobra gra m.in. Grzegorza Turka (łącznie w spotkaniu zdobył aż 24 punkty) oraz Macieja Kordysza pozwalała gospodarzom utrzymać się w grze. Groźnie zrobiło się dopiero przy stanie 9:11, kiedy po serii celnych ataków ze strony przyjezdnych przewaga wzrosła aż do pięciu punktów. W końcówce Olimpia jeszcze nawiązała walkę, zmniejszając stratę do dwóch punktów, ale ostatecznie uległa gościom.

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany od pierwszego. Co prawda goście momentami odskakiwali na trzy punkty, ale sulęcinianie natychmiastowo ich doganiali. Niemalże do samego końca żadna z drużyn nie mogła wypracować przewagi, która pozwoliłaby na spokojne zakończenie tej partii rozgrywki. Dopiero przy stanie 20:20, z Łukaszem Swodczykiem na zagrywce, świdniczanie objęli czteropunktowe prowadzenie, a wkrótce potem zwycięsko zakończyli seta.

Olimpia poderwała się jeszcze w trzecim secie, który był równie zacięty co poprzedni, z tą różnicą, że w końcówce lepsi okazali się gospodarze. Seta zakończył udanym atakiem Szymon Trojański i tym samym dał swojej drużynie nadzieję na tie-breaka. Nadzieja ta utrzymywała się długo, ponieważ siatkarze zaserwowali kibicom kolejny niezwykle zacięty set. Do stanu 21:21 trwała ostra wymiana. Zwycięsko z nerwowej końcówki wyszli siatkarze Avii Świdnik, a 3 punkty w meczu przypieczętował wybrany MVP Mateusz Rećko.

To kolejny mecz Olimpii, w którym drużyna nie zdobyła ani jednego punktu. Tym razem poskutkowało to spadkiem na 12. pozycję w tabeli. Szansę na odrobienie strat i zdobycie cennych punktów zawodnicy Olimpii będą mieli w sobotę, kiedy pojadą do Bydgoszczy na mecz z tamtejszą BKS Visłą Bydgoszcz. Mecz odbędzie się 06.02.2021 o 17:00.