Home Aktualności z Sulęcina

W rozegranym w Sulęcinie spotkaniu drugiej kolejki Tauron 1. ligi pomiędzy Olimpią Sulęcin a Polskim Cukrem Avią Świdnik lepsi okazali się świdniczanie, wygrywając 1:3 (27:29, 25:19, 20:25, 19:25). MVP został wybrany przyjmujący Avii – Kamil Kosiba.

Mecz z Avią był pierwszym w tym sezonie, jaki Olimpia rozgrywała przed własną publicznością. Kibice zgromadzeni w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Sulęcinie byli świadkami niezwykle emocjonującego spotkania. Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy: po dwóch skutecznych atakach Michała Wójcika wyszli na prowadzenie 2:0. Goście nie pozostali jednak dłużni i szybko doprowadzili do wyrównania. Przy stanie 11:11 siatkarze Avii złapali dobry rytm i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie 11:16. Końcówka pierwszej partii była ogromnie porywająca: świdniczanie mieli pierwszą piłkę setową przy wyniku 21:24, wtedy jednak 4 punkty z rzędu zdobyli zawodnicy Olimpii. Podopieczni Łukasza Chajca nie zdołali jednak przypieczętować tej szalonej pogoni za wynikiem zwycięskim atakiem. W nerwowej końcówce górą okazali się goście.

Przegrana na przewagi podziałała na miejscowych motywująco. W drugiego seta weszli znakomicie, wypracowując dużą przewagę 20:10. Avia próbowała jeszcze gonić wynik i doprowadziła do stanu 21:17, jednakże ten zryw był wszystkim, na co było ich stać w drugiej partii spotkania. Olimpia wyrównała wynik meczu.

Niestety, ale w trzecim secie zarówno miejscowi kibice, jak i zawodnicy Olimpii musieli uznać wyższość przyjezdnych. Od samego początku rzucili się do dynamicznych ataków, co poskutkowało przewagą 4:9, a później 9:14. Sulęcinianie zdołali wyrównać, ale w końcówce parkiet należał do zawodników Avii. Podobnie sytuacja wyglądała w czwartym secie. Chociaż przebiegał dość wyrównanie, to jednak Avia niemalże cały czas utrzymywała 2-3 punkty przewagi. Ostatni punkt w meczu zdobył Mateusz Siwicki, dając gościom upragnione zwycięstwo i 3 punkty.

Kolejny ligowy mecz zawodnicy Olimpii rozegrają ponownie u siebie. W 3 kolejce Tauron 1. ligi zmierzą się z KPS Siedlce. Siedlczanie rozbili w sobotnim meczu ZAKSĘ Strzelce Opolskie 0:3 i z pewnością będą chcieli pójść za ciosem. Spotkanie Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce odbędzie się w piątek 01.10 o 17:30.