Wczorajszy mecz V kolejki II grupy II Ligii mężczyzn pomiędzy STS Olimpia Sulęcin, a SPS Chrobry Głogów to spotkanie na najwyższym siatkarskim poziomie, pełne niesamowitych emocji. Walka była zacięta i bardzo wyrównana, niestety zakończyła się porażką naszej lokalnej drużyny 2:3 (25:21, 21:25, 25:19, 14:25, 14:16).

Znów sprawdził się scenariusz poprzednich trzech spotkań. Olimpia wygrywa pierwszego seta – w niecałe 30 minut drużyna pod wodzą trenera, Łukasza Chajca pokonała głogowian do 21 punktów. W trakcie trwania pierwszej części spotkania przewaga Olimpii była znacząca, dochodziła nawet do 6 punktów.

W drugim secie toczyła się walka „punkt za punkt”. Ponadto, Michał Matyja, zawodnik drużyny SPS Chrobry Głogów otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie i zbędne dyskusje z sędzią głównym. Ostatecznie jednak drugi set Olimpia przegrała 21:25.

Trzeci set to pasmo sukcesów naszej lokalnej drużyny. Zaczęty przewagą Olimpii, która utrzymała się już do samego końca. W tej części spotkania pokonaliśmy gości 25:19. Czwarty set SPS Chrobry Głogów potraktował jako odwet. Od samego początku znacząca była przewaga Chrobrego. W połowie seta przewaga Głogowa wynosiła aż 11 punktów. Nasi siatkarze chyba byli już myślami w tie breaku i oddali tego seta do 14 punktów.

Tie break to z początku nieznaczna przewaga drużyny przeciwnej, później wynik się nieco wyrównał, jednak ostatecznie Olimpia przegrała piąty set 14:16.

Nasi siatkarze wystąpili w składzie: Zarębski Patryk, Arkadiusz Romańczuk, Artur Troska, Grzegorz Turek, Damian Sławiak, Kacper Gajowczyk. Libero: Bartosz Dzierżyński, Maciej Sas.
MVP meczu został zawodnik z wieloletnią przeszłością w Polskiej Lidze Siatkówki, Grzegorz Kokociński.