Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Olimpia Sulęcin przegrała z SPS Chrobry Głogów 3:0 (28:26, 36:34, 25:14) w wyjazdowym meczu 4. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Tytuł MVP został przyznany Krzysztofowi Antosikowi.

Chociaż Olimpia nie ugrała ani jednego seta, to przez większość czasu mecz był niezwykle wyrównany. W pierwszej partii sulęcinianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie 8:12, głównie za sprawą świetnych ataków Grzegorza Turka oraz dobrej zagrywki Patryka Szymańskiego. Gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania 13:13 i od tego momentu toczyła się zażarta walka punkt za punkt. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się głogowianie. Ostatnie 2 punkty w secie zdobył Bartosz Janeczek.

Drugi set przebiegał podobnie, z tą różnicą, że to Chrobry wypracował przewagę 17:13. Podopieczni Łukasza Chajca wyrównali i ponownie doprowadzili do gry na przewagi. Tym razem była ona wyjątkowo długa, ekscytująca i wyczerpująca. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej raz jeszcze głogowianie, pokonując gości 36:34.

W trzeciej partii od początku dominowali gospodarze. Po atakach Bartosza Janeczka (łącznie zdobył 29 punktów w meczu) i Stanisława Wawrzyńczyka wyszli na wysokie prowadzenie 8:2. Przewagi nie oddali już do końca. Wygrali zdecydowanie 25:14, dzięki czemu mogą cieszyć się kolejnymi trzema punktami w ligowej tabeli.

Dla siatkarzy Olimpii to trzecia przegrana z rzędu, ale sezon dopiero się rozkręca i wszystko jeszcze może się zdarzyć. Szansę na poprawę swojej sytuacji w tabeli będą mieli 16 października. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Lechia, po dwóch zwycięstwach i jednej porażce, zajmuje 4 miejsce w lidze.