Home Sport Olimpia Sulęcin

W spotkaniu 15. kolejki Tauron 1. ligi STS Olimpia Sulęcin podejmie na własnej hali zespół Mickiewicz Kluczbork. To pierwszy mecz Olimpii po przerwie świątecznej. Podopieczni Tomasza Kowalskiego zaczęli niedawno odnajdować formę i z pewnością będą chcieli wywalczyć 3 punkty w meczu z Kluczborkiem.

Siatkarze z Kluczborka to mocna ekipa, zajmująca aktualnie 6. miejsce w tabeli i to oni uchodzą za faworytów w nadchodzącej batalii. Ostatni mecz co prawda przegrali, ale walczyli przeciwko wciąż niepokonanym w tym sezonie liderem z Bielsko-Białej. Cztery z pozostałych pięciu grudniowych meczów wygrali, co pokazuje, że są w dobrej dyspozycji i nie oddadzą Olimpii zwycięstwa bez walki. Jednak sulęcinianie także poprawili znacznie swoją grę i przerwali passę porażek, pewnie wygrywając 3:0 dwa z trzech ostatnich spotkań. Dzięki tym ważnym punktom wskoczyli na 10. pozycję w lidze. W świetnej formie są m.in. kapitan Olimpii Maciej Kordysz oraz atakujący Grzegorz Turek. W ostatnim przedświątecznym meczu przeciwko eWinner Gwardii Wrocław sulęcinianie ponieśli porażkę, tym bardziej będą więc chcieli pokazać się z dobrej strony przeciwko kluczborczanom. Zapowiada się pasjonujące widowisko.

O tym, który z zespołów lepiej wykorzystał świąteczną przerwę, przekonamy się już jutro. Mecz STS Olimpia Sulęcin – Mickiewicz Kluczbork rozpocznie się o 16:00. Z uwagi na obostrzenia związane z panującą pandemią, mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Przebieg spotkania można śledzić na stronie www.tauron1liga.pl