W sobotę wieczorem (28.09.2013) w Międzyrzeckim Ośrodku Sportu i Wypoczynku odbył się pierwszy mecz sezonu 2013/2014 – inauguracja rozgrywek II Ligii.

Dobre wieści dla kibiców – Olimpia pokonała Orła 3-1 (25-13, 18-25, 25-19, 25-16).

Rywalizacja była zacięta, jednak nasza sulęcińska drużyna przez całe spotkanie dzielnie walczyła o każdy punkt. Czarno na białym widać, kto okazał się lepszy tym razem. Miejmy nadzieję, że dobra passa nie opuści naszych zawodników.

W pierwszym secie nasz zespół zmiótł wręcz gospodarzy z parkietu dominując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nasi siatkarze nie psuli zagrywek i grali wyśmienicie blokiem. Dzięki dobremu przyjęciu, rozgrywający Olimpii spokojnie rozrzucał blok Orła co zaowocowało szybkim zwycięstwem do 13. Na początku drugiej partii role się odwróciły. Gospodarze rozpoczęli od 5:0 i przez cały set utrzymywali bezpieczną przewagę. W naszej drużynie zapanował chaos i chłopacy zaczęli popełniać proste, niewymuszone błędy. Efekt: 25:18 dla Orła. Trzeci set okazał się kluczowym dla całego spotkania. Olimpia długo goniła, ale w pewnym momencie odskoczyła na kilka punktów i wygrała do 19.
Na czwartą partię Międzyrzeczanie wyszli jakby nie wierzyli, że można pokonać dobrze dysponowanych sulęcinian… i mieli rację. 25:16 i zwycięstwo w całym meczu 3:1.

Szczególną uwagę na trybunach zwróciła garstka kibiców Olimpii – nasz miejscowy Klub Kibica. Robili hałas większy niż cała ekipa kibiców z Międzyrzecza licząca na oko 20 razy więcej osób – dziękujemy chłopakom za doping!

Za tydzień STS Olimpia Sulęcin zmierzy się z drużyną z Sulechowa na naszym parkiecie – standardowo o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy w imieniu całej drużyny!