Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Ubezpieczenia Sulęcin

W meczu 1/16 Tauron Pucharu Polski Mężczyzn pomiędzy Mickiewiczem Kluczbork a Olimpią Sulęcin lepsi okazali się kluczborczanie, którzy wygrali 3:0 (25:19, 25:21, 25:20). MVP został wybrany Dawid Bułkowski. Przegrana oznacza, że Olimpia kończy swoją przygodę z Pucharem Polski.

Obie drużyny występują również w Tauron 1. lidze, gdzie Olimpia plasuje się na 10. miejscu, a Mickiewicz 13. Ligowe spotkanie z 6 listopada zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem sulęcinian 2:3. Tym razem ekipa z Kluczborka zrewanżowała się Żółto-Niebieskim, pewnie wygrywając 3:0. Od początku pierwszego seta zdobyli solidną, czteropunktową przewagę 6:2. Dobrze spisywał się Bartosz Schmidt, punktujący zarówno w ataku, jak i zagrywką. Kluczborczanie szli za ciosem, zdobywając kolejne punkty i utrzymując bezpieczną przewagę. Ostatni punkt w pierwszej partii blokiem zdobył Konrad Mucha.

Początek drugiego seta był zdecydowanie bardziej zaciekły. Olimpia wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie 5:7, które utrzymywało się bardzo długo. Dopiero w końcówce, z Dawidem Bułkowskim na zagrywce, gospodarze wyrównali, a chwilę potem sami wyszli na prowadzenie 20:19. Nie oddali go już do końca, wygrywając seta 25:21.

Choć trzeci set rozpoczął się wyrównanie, to jednak Mickiewicz powoli budował przewagę: 8:5. Sulęcinianie nie złożyli jednak broni i po dobrych atakach Michała Godlewskiego oraz Macieja Krysiaka doprowadzili do remisu 11:11. Potem nastąpił okres wyrównanej gry, ale w końcówce to znów gospodarze rządzili na parkiecie, wygrywając 25:20.

Dla Olimpii był to ostatni mecz w roku 2021. Teraz siatkarzy czeka przerwa świąteczna, po której powrócą do zmagań w rozgrywkach ligowych. Ich pierwszym rywalem w 2022 roku będzie drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa, z którą zmierzą się 5 stycznia. Poprzednia potyczka pomiędzy tymi drużynami zakończyła się zwycięstwem sulęcinian 1:3.