Dariusz Ejchart kandydat na burmistrza Sulęcina
Dariusz Ejchart kandydat na burmistrza Sulęcina
Dariusz Ejchart kandydat na burmistrza Sulęcina
Dariusz Ejchart kandydat na burmistrza Sulęcina
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Świetna oprawa meczu, żywiołowo dopingujący kibice, mecz trzymający w napięciu do końca i kontrowersyjne decyzje sędziego. Kibice Olimpii, która meczem z KPS Siedlce zainaugurowała rozgrywki we własnej hali mieli podczas siatkarskiego widowiska prawie wszystko. Zabrakło jedynie choćby punktu do tabeli zdobytego przez gospodarzy.

Sulęcińska inauguracja była nie tylko okazją do przetestowania trybun wypożyczonych z Międzyrzecza, czy wspólnego odśpiewania hymnu klubu wraz z Łukaszem Łyczkowskim, lecz także do wręczenia złotych odznak PZPS, którymi zostali wyróżnieni: burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, wieloletni sponsor Olimpii Sulęcin – Mirosław Maszoński oraz przedstawiciele stowarzyszenia: Robert Kołodnicki, Andrzej Staats i Łukasz Chajec. Odznaki te wręczył Zbigniew Wolski – członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po tylu atrakcjach licznie zgromadzona publiczność mogła już zająć się tym, po co przyszła do hali: rozpoczął się pojedynek Olimpii z KPSem Siedlce. W pierwszej partii wyrównany mecz trwał jedynie do stanu 7:7, po nim do głosu doszło doświadczenie ligowe rywali, w szeregach których w ataku brylował Szczygielski. Mimo zrywu Adriana Kopija to siedlczanie do końca partii utrzymywali minimum trzy punkty przewagi i spokojnie wygrali pierwszą partię do 20.

W drugiej odsłonie rywale Olimpii jeszcze szybciej osiągnęli kilkupunktową przewagę, gdyż wyrównany pojedynek trwał jedynie do stanu 4:4. Od tego momentu po raz kolejny do głosu doszli siedlczanie, a zawodnicy Olimpii, którzy w tej partii nie pokazywali pełni swoich umiejętności nie byli w stanie nawiązać walki, która dawałaby nadzieję na odzyskanie prowadzenia w tym secie. Wynik tej partii jest najlepszym podsumowaniem jej przebiegu: 25:17 dla gości.

Gdy wydawało się, że trzeci set może mieć podobny przebieg kibice doczekali się emocji, jakich pewnie jeszcze nie raz będziemy świadkami w tym sezonie. Na boisku w pewnym momencie pojawił się skład w ustawieniu, które doskonale znaliśmy z rozgrywek drugoligowych. I to właśnie oni grali jak równy z równym z brązowym medalistą I ligi w poprzednim sezonie. Bardziej rutynowani rywale byli jednak w stanie w końcowej fazie seta przejąć inicjatywę i pierwszą piłkę meczową mieli przy stanie 20:24. Gdy część kibiców szykowała się do opuszczenia hali ambitni Olimpijczycy niesamowitym zrywem zdobyli pięć punktów z rzędu (25:24), lecz emocjonującą końcówkę, w której żółtą kartkę otrzymał rozgrywający Olimpii – Maciej Stefaniak wygrali siedlczanie 29:27. Duży wpływ na przebieg tej partii miały decyzje sędziego, który – jak pokazały powtórki znacząco pomylił się przy ocenie kończącego ataku Grzegorza Turka oraz dość swobodnie oceniał sytuacje w wykonaniu rozgrywającego KPSu, szczególnie w ostatniej partii spotkania.

STS Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce 0:3 (20:25, 17:25, 27:29)

Składy drużyn:
Olimpia Sulęcin: Stefaniak, Turek, Kopij, Konieczny, Sławiak, Frankowski, Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero), Orłowski, Zarębski, Romańczuk, Ożarski, Trojan i Gniot

KPS Siedlce: Januszewski, Polański, Urbanowicz, Pawlak, Gibek, Gontarewicz, Szczygielski, Kądzioła, Ogrodniczuk, Szaniawski, Sobolewski, Zrajkowski, Podgórzak, Chwastyniuk, Nowak, Jastrzębski, Pastor, Walczak

Marek Dębowski

1 odpowiedź na ten artykuł
  1. Sędzia zwyczajnie nas wyrolował. Zrobił to wyjątkowo podle mając prawidłowe wskazanie sędziego bocznego.Wszystko widać jak na dłoni w internecie. Ostatni punkt meczu i takie dziadostwo. Wydymał nas regulaminowo i z wielką wprawą.

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Kamień polbruk Gryfstone
Kamień polbruk Gryfstone
Kamień polbruk Gryfstone
Kamień polbruk Gryfstone
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Skup złomu Sulęcin
Skup złomu Sulęcin
Skup złomu Sulęcin
Skup złomu Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?