Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Tauron AZS Częstochowa – utytułowany klub, który zapisał się złotymi zgłoskami na kartach polskiej siatkówki, niedawny spadkowicz z Plusligi, zwycięzca pierwszej ligi w ubiegłym sezonie, posiadający w swoim składzie legendę polskiej (i przy okazji lubuskiej) siatkówki – Dawida Murka, a na ławce trenerskiej duet Piotr Łuka, Grzegorz Szymański.

Gdyby patrzeć tylko na takie aspekty, to starcie Olimpii z tym zespołem powinno być pojedynkiem Dawida z Goliatem. Jednak w tym sezonie AZS przeżywa problemy, a mecz kończący pierwszą rundę zmagań I ligi okazał się pojedynkiem póki co przedostatniej z ostatnią drużyną w tabeli.

EWE energia gaz

W początkowych akcjach każdego z setów środowego spotkania nie było widać, że częstochowianie na ten pojedynek przyjechali w dniu meczu – wysiadając z autokaru ok. 2h przed pierwszym gwizdkiem – to goście obejmowali kilkupunktowe prowadzenie (np 3:7 w pierwszej odsłonie). Na całe szczęście żółto-niebiescy w całym meczu z ostatnią drużyna ligi zaprezentowali jedną niezwykle ważną rzecz – konsekwencję. Co prawda każdą partię konsekwentnie zaczynali od kilkupunktowej straty, ale za każdym razem spokojnie i konsekwentnie dochodzili rywala, aby w połowie dystansu walczyć już punkt za punkt, a w końcowych momentach każdego z setów budować przewagę pozwalającą na wygraną spotkania. W każdej z partii Olimpijczycy mieli przynajmniej 4 punkty przewagi przy pierwszej piłce setowej. Taki dystans pozwolił im wygrać nawet w trzecim secie – gdy na swoją korzyść przechylili szalę dopiero za czwartym podejściem.

MVP tego meczu został kapitan Olimpii Adrian Hunek, choć dużą uwagę należy też zwrócić na powrót do składu Macieja Kordysza – po przerwie spowodowanej kontuzją po raz pierwszy zagrał w pełnym wymiarze czasowym, co wniosło więcej spokoju – szczególnie w przyjęciu zagrywki rywali.

OLIMPIA SULĘCIN- TAURON AZS CZĘSTOCHOWA 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)