Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

Ostatnio informowaliśmy o awansie Stali Sulęcin do rozgrywek IV ligi piłki nożnej. Za decyzję podobnej wagi kciuki trzymają kibice Olimpii Sulęcin. Przerwany nagle sezon pokrzyżował plany bezpośredniego awansu sulęcińskim siatkarzom, którzy w cuglach wygrali rundę zasadnicza grupy I w II lidze, a w pierwszej fazie play-off nie dali szans rywalom z SPS Konspol Słupca i ze spokojem oczekiwali na turniej półfinałowy.

Niestety, podobnie jak w przypadku piłkarzy, epidemia pokrzyżowała plany. 26 marca Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, postanowił zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS.

Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Wydział postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i związku – jako regulatora tych rozgrywek. W konsekwencji, podjęto decyzje o klasyfikacjach końcowych oraz zasadach awansu i spadku. W II lidze mężczyzn klasyfikacja końcowa w grupach została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej.

Zgodnie z komunikatem PLS, z KRISPOL I ligi mężczyzn do II ligi mężczyzn spadły dwa ostatnie zespoły: SPS Chrobry Głogów i SMS PZPS Spała. PZPS wskazał cztery zespoły z pierwszych miejsc w swoich grupach, które wykazały gotowość do gry w KRISPOL I lidze mężczyzn, do weryfikacji przez PLS pod kątem gry w tej klasie rozgrywkowej. Są to: BAS Białystok, MKS Avia Świdnik, LKS Czarni Rząśnia, Sulęcińskie Towarzystwo Siatkarskie Olimpia.

Wszystkie wymienione kluby zostały zobligowane 21 kwietnia do przesłania dokumentów pozwalających na ich weryfikację (głównie polityki finansowej) pod kątem przystąpienia do rozgrywek. Olimpia Sulęcin wymagane przez związek i PLS dokumenty przesłała na tydzień przed wyznaczonym terminem, który przypadał na 7 maja. Z nieoficjalnych informacji (dostępnych m.in na forum siatka.org) z walki o I ligę na ostatniej prostej wycofał się BAS Białystok, a problemy organizacyjne przechodzi Lechia Tomaszów Mazowiecki, która razem z Olimpią trzy lata temu awansowała do I ligi, po turnieju finałowym w Andrychowie.

Olimpia na decyzję dotycząca klasy rozgrywkowej musi jeszcze poczekać, a w międzyczasie klarują się pierwsze decyzje personalne. Łukasz Chajec od nowego sezonu będzie w STS Olimpii Sulęcin pełnił jedynie funkcję prezesa stowarzyszenia. Wg pierwszych nieoficjalnych informacji nowym szkoleniowcem może zostać osoba rozpoznawalna w sulęcińskim środowisku siatkarskim.

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin