Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie zaprasza na zajęcia pod tytułem „Od „Kopciuszka” do bohaterki”. Spotkamy się 29 marca o godzinie 17:00 i zastanowimy się nad tym, jak prezentuje się wizerunek kobiety w literaturze…

„Zahaczymy” w naszych rozmowach i dywagacjach między innymi o postać kobiety (tu skupimy się głównie na najpopularniejszych bajkach i baśniach: Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Piękna i Bestia czy Mała Syrenka…). Poruszymy także temat kobiecości w ujęciu feministycznym. W tym miejscu nasze przemyślenia oprzemy o polską klasykę literatury tj. utwory Stefana Żeromskiego czy Bolesława Prusa. Pomocna nam będzie także popularna w ostatnich latach proza autorstwa Olgi Tokarczuk.

Czy kobieta musi być zawsze atrakcyjna, zmysłowa i naiwna? Czy mężczyzna jest ekspertem i bohaterem – zawsze silny, nienaganny…?
To wbrew pozorom nie jest spotkanie z myślą wyłącznie o kobietach! :)
Zastanowimy się nad obecnie panującym, patriarchalnym punktem widzenia świata – czy w rzeczywistości tak jest?

Zapraszamy serdecznie – Czytelnia Biblioteki Publicznej w Sulęcinie, 29 marca – środa, godzina 17:00. Wstęp bezpłatny!

SOK

1 odpowiedź na ten artykuł
  1. Należy bardzo wysoko ocenić pracę Biblioteki Publicznej w Sulęcinie. Pełen profesjonalizm i pomysłowość . Wyróżniająca się placówka w mieście.

Napisz komentarz

Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Stacja kontroli pojazdów Maszoński Sulęcin
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Reklama Sulęcin