Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Fotogalerie

Roman Sobczyk zapisał się w historii Sulęcina, jako wspaniały zawodnik i trener Miejskiego Klubu Sportowego Stali Sulęcin. Karierę sportową rozpoczął w 1965 roku w Miejskim Klubie Sportowym Osadnik w Myśliborzu, w którym do 1977 roku był zawodnikiem. W 1978 roku wstąpił do MKS Stal Sulęcin, w którym był piłkarzem, a później trenerem do 1999 roku.

W dowód wdzięczności za osiągnięcia piłkarskie i działalność sportową, z inicjatywy społecznej, kibiców, byłych i obecnych zawodników klubu Stali, 1 października przy Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie na obelisku odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą śp. Romkowi Sobczykowi. W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyła małżonka Maria Sobczyk, córka Sylwia Grygorcewicz z mężem i dziećmi, zastępca burmistrza Iwona Walczak, prezes Gorzowskiego Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych „Start” Zbigniew Lewkowicz oraz mieszkańcy miasta, kibice i koledzy piłkarze.

Prowadząca uroczystość Małgorzata Góra złożyła serdeczne podziękowania burmistrzowi Sulęcina Dariuszowi Ejchartowi za udostępnienie terenu pod obelisk oraz kolegom sportowcom i kibicom Stali: Arkadiuszowi Konopskiemu, Szymonowi Świercowi, Krzysztofowi Taraszkiewiczowi, Krzysztofowi Świercowi, Marcinowi Furze, Marcinowi Szelwachowi i Marianowi Kopytowi, którzy zaangażowali się w prace, aby kamień poświęcony Romanowi Sobczykowi stał się rzeczywistością. W trakcie uroczystości wymieniono również działaczy sportowych, którzy współpracowali z Romanem Sobczykiem w latach, gdy był zawodnikiem i trenerem piłkarzy Stali: były burmistrz Gminy i Miasta Bronisław Szarłowicz, Marek Zaręba, Czesław Woroniec, Stanisław Kubiak, Ryszard Dębowski, Ryszard Domagała, Leszek Łuczyński, Jerzy Gilski, Stanisław Światłowski, Piotr Zieliński, Roman Mendyk, Kazimierz Zarzycki, Jarosław Litka, Edward Konopski i Marian Kałuża.

Po odsłonięciu tablicy w salce Sulęcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się pokaz filmu poświęconego Romanowi Sobczykowi, a po nim na terenie patio poczęstunek przygotowany przez organizatorów.


Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS