Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W Sulęcinie w dniu 3 maja odbyły się uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny. Msza odbyła się w kościele parafialnym pw. Świętego Mikołaja. Odprawił ją ksiądz proboszcz Parafii Sulęcina Sławomir Przychodny.

Następnie w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbyła się akademia z okazji obchodów Konstytucji 3 maja. Akademię otworzył przemówieniem burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, który zwrócił się do zebranych:

„Szanowi Państwo, drodzy Sulęcinianie. Daty są w życiu narodu, jak znaki drogowe – określają tożsamość, pokazują skąd przyszliśmy do teraźniejszości, i tak naprawdę mówią o tym kim jesteśmy. Przed chwilą mieliśmy wybory samorządowe, po raz pierwszy zarządzone na wiosnę, tworzy to kolejny punkt zwrotny i datę, która bez wątpienia wpływa na współczesnych, ale kto wie może i dla przyszłych pokoleń okaże się ważna. Dziś trudno to przesądzić. Ale bywają daty, które ze swojej istoty stają się znamienne już w chwili zaistnienia zdarzenia. Tak bez wątpienia jest z datą 3 maja. Powołanie do życia i uchwalenie drugiej w świecie konstytucji wpływa po dziś na Polaków. To dla nich symbol, swojego rodzaju busola czy punk odniesienia. Jednym słowem mówiąc niebywale ważna rzecz. Ważna zarówno w dniu Jej zaistnienia jak i w obecnych czasach…” (cytat za www.sulecin.pl).

W trakcie obchodów odbył się także występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie oraz dzieci z Przedszkola Nr 1 im. Małego Przyrodnika i Przedszkola Nr 2 im Małych Odkrywców w Sulęcinie.

Zdjęcia: Artur Pawlik

 

 

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS