Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W dniach 8-13 października 2012 roku obchodzony był XIV Lubuski Tydzień Seniora. Patronat honorowy nad obchodami objęła Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego. Uroczysta inauguracja XIV LTS odbyła się 8 października 2012 roku w Lubuskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Na uroczystości Burmistrza Sulęcina reprezentował Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Żelechowski.
Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: „Nie wiek zarządza nami – to my zarządzamy wiekiem” i miały na celu zachęcenie osób starszych do zwiększenia swojej aktywności.

Młodzi uczestnicy świetlic środowiskowych działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej przygotowali niespodzianki dla swoich babć i dziadków, a także seniorów ze swojego otoczenia w postaci występów artystycznych, wspólnych śpiewów, konkursów, poczęstunku i biesiady przy ognisku. Dzieci z opiekunkami świetlic odwiedzały seniorów w domach i wręczały im zaproszenia na obchody uroczystości. Tym seniorom, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli uczestniczyć, przekazywali w domach życzenia z okazji Ich Święta.

W Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie Pani Justyna Stankiewicz opracowała z uczestnikami śpiewnik dla seniorów z ich „przebojami”, które otrzymali razem z zaproszeniami. Dzieci i dziadkowie śpiewali przy akompaniamencie gitary swoje „szlagiery”. Były też wspomnienia „Niebieskiego Mundurka”. Wnukowie okazywali zdziwienie na hasła: tarcza szkolna, biały kołnierzyk, niebieski fartuszek, wykopki, siedzenie za karę w kozie itp. Seniorzy mieli okazję powspominać swoje lata szkolne i podzielić się refleksjami. Później było ognisko i pieczenie kiełbasek. „Oby więcej takich spotkań” – usłyszeliśmy od seniorów na zakończenie spotkania.

Pani Teresa Oleszko z Długoszyna przygotowała z dziećmi program artystyczny dla swoich seniorów oraz konkursy dla obu pokoleń. Dziadkowie z wnuczkami tańczyli, sprawdzali w teście, na ile znają się wzajemnie, dzieci rysowały portrety dziadków. Dzięki zaangażowaniu kobiet ze Stowarzyszenia „Razem Lepiej”, wszyscy mogli delektować się pysznym ciastem przy kawie i herbacie.

W Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu Pani Sara Szcześniak przygotowała z dziećmi występy oraz upiekła z uczestnikami pyszne słodkości. Seniorzy wyrazili nadzieję na częstsze wspólne spotkania w przyszłości.
Podobnie w świetlicy w Sulęcinie pod okiem Pani Agnieszki Molskiej dzieci prezentowały wiersze i piosenki, a następnie seniorzy podczas smakowitego poczęstunku przygotowanego przez mamy, wspominali swoje lata szkolne. Trudno było pojąć dzisiejszej młodzieży, że dawniej chodziło się boso, a jedyne buty zakładano tylko do kościoła.

Natomiast w Żubrowie Pani Ela Głębowska połączyła uroczystość dla Seniorów ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Ziemniaczanym konkursom i przyśpiewkom nie było końca. Tu należą się gorące podziękowania Pani Elianie Bednarczyk za oprawę muzyczną. Później ognisko, kiełbaski z surówką, a na koniec gorąca herbatka ze swojskimi wypiekami. Pycha!

W obchodach Święta Seniorów w imieniu Burmistrza uczestniczyli Andrzej Żelechowski Kierownik OPS w Sulęcinie i Aldona Żuk koordynator świetlic środowiskowych, przekazując jednocześnie Seniorom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia.

Lubuski Tydzień Seniora w świetlicach środowiskowych w gminie Sulęcin odbył się w ramach kampanii profilaktycznej „POSTAW NA RODZINĘ!”, a patronat honorowy nad kampanią objął Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch.

Wszystkim Seniorom składamy serdeczne życzenia zdrowia, wigoru i wiecznej aktywności!
Oby taki, jak w tym świątecznym dniu kontakt z wnukami był codziennością.

Kierownik OPS Sulęcin
Andrzej Żelechowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS