ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

W dniach 8-13 października 2012 roku obchodzony był XIV Lubuski Tydzień Seniora. Patronat honorowy nad obchodami objęła Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego. Uroczysta inauguracja XIV LTS odbyła się 8 października 2012 roku w Lubuskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Na uroczystości Burmistrza Sulęcina reprezentował Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Żelechowski.
Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: „Nie wiek zarządza nami – to my zarządzamy wiekiem” i miały na celu zachęcenie osób starszych do zwiększenia swojej aktywności.

Młodzi uczestnicy świetlic środowiskowych działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej przygotowali niespodzianki dla swoich babć i dziadków, a także seniorów ze swojego otoczenia w postaci występów artystycznych, wspólnych śpiewów, konkursów, poczęstunku i biesiady przy ognisku. Dzieci z opiekunkami świetlic odwiedzały seniorów w domach i wręczały im zaproszenia na obchody uroczystości. Tym seniorom, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli uczestniczyć, przekazywali w domach życzenia z okazji Ich Święta.

W Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie Pani Justyna Stankiewicz opracowała z uczestnikami śpiewnik dla seniorów z ich „przebojami”, które otrzymali razem z zaproszeniami. Dzieci i dziadkowie śpiewali przy akompaniamencie gitary swoje „szlagiery”. Były też wspomnienia „Niebieskiego Mundurka”. Wnukowie okazywali zdziwienie na hasła: tarcza szkolna, biały kołnierzyk, niebieski fartuszek, wykopki, siedzenie za karę w kozie itp. Seniorzy mieli okazję powspominać swoje lata szkolne i podzielić się refleksjami. Później było ognisko i pieczenie kiełbasek. „Oby więcej takich spotkań” – usłyszeliśmy od seniorów na zakończenie spotkania.

Pani Teresa Oleszko z Długoszyna przygotowała z dziećmi program artystyczny dla swoich seniorów oraz konkursy dla obu pokoleń. Dziadkowie z wnuczkami tańczyli, sprawdzali w teście, na ile znają się wzajemnie, dzieci rysowały portrety dziadków. Dzięki zaangażowaniu kobiet ze Stowarzyszenia „Razem Lepiej”, wszyscy mogli delektować się pysznym ciastem przy kawie i herbacie.

W Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu Pani Sara Szcześniak przygotowała z dziećmi występy oraz upiekła z uczestnikami pyszne słodkości. Seniorzy wyrazili nadzieję na częstsze wspólne spotkania w przyszłości.
Podobnie w świetlicy w Sulęcinie pod okiem Pani Agnieszki Molskiej dzieci prezentowały wiersze i piosenki, a następnie seniorzy podczas smakowitego poczęstunku przygotowanego przez mamy, wspominali swoje lata szkolne. Trudno było pojąć dzisiejszej młodzieży, że dawniej chodziło się boso, a jedyne buty zakładano tylko do kościoła.

Natomiast w Żubrowie Pani Ela Głębowska połączyła uroczystość dla Seniorów ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Ziemniaczanym konkursom i przyśpiewkom nie było końca. Tu należą się gorące podziękowania Pani Elianie Bednarczyk za oprawę muzyczną. Później ognisko, kiełbaski z surówką, a na koniec gorąca herbatka ze swojskimi wypiekami. Pycha!

W obchodach Święta Seniorów w imieniu Burmistrza uczestniczyli Andrzej Żelechowski Kierownik OPS w Sulęcinie i Aldona Żuk koordynator świetlic środowiskowych, przekazując jednocześnie Seniorom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia.

Lubuski Tydzień Seniora w świetlicach środowiskowych w gminie Sulęcin odbył się w ramach kampanii profilaktycznej „POSTAW NA RODZINĘ!”, a patronat honorowy nad kampanią objął Burmistrz Sulęcina Michał Deptuch.

Wszystkim Seniorom składamy serdeczne życzenia zdrowia, wigoru i wiecznej aktywności!
Oby taki, jak w tym świątecznym dniu kontakt z wnukami był codziennością.

Kierownik OPS Sulęcin
Andrzej Żelechowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie