ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Mieszkaniec Sulęcina, próbując uniknąć kontroli drogowej, przez kilkanaście kilometrów prowadził szalony rajd osobową audi. O mało nie potrącił jednego z policjantów. Jego ucieczka zakończyła się rozbiciem auta i zatrzymaniem przez funkcjonariuszy. Był pod wpływem alkoholu i posiadał przy sobie amfetaminę. Ponadto mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zmuszenie funkcjonariusza do zaniechania czynności prawnej, a także narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Podejrzany manewr
W niedzielę (31 stycznia) po północy uwagę policjantów zespołu patrolowo–interwencyjnego zwróciło osobowe audi. Jego kierowca, jadąc jedną z głównych ulic Sulęcina, na widok radiowozu gwałtownie skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem jego zachowania. Ruszyli za nim. Nadali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierowca audi nie reagował.

Pościg przez Sulęcin i okolice
Policjanci rozpoczęli pościg. Mężczyzna usiłował zgubić mundurowych poruszając się drogami gruntowymi. Gdy to nie przyniosło skutku, zaczął kierować się w stronę gminy Torzym. Sprawna wymiana informacji, pozwoliła na rozstawienie przez drugi patrol punktu blokadowego na drodze ucieczki kierowcy. Ścigany był tak zdesperowany, że nie zważając na jednego z funkcjonariuszy znajdującego się na drodze kontynuował jazdę. Policjant zmuszony był odskoczyć, aby uniknąć potrącenia.

Finał z rozbiciem samochodu
Po przejechaniu kilku kilometrów, mężczyzna wjechał w teren leśny. Tam na ośnieżonej drodze stracił panowanie nad kierownicą i rozbił pojazd. W tym momencie do auta podbiegli policjanci. Mężczyzna usiłował jeszcze uruchomić samochód, jednak nie miał już na to szans. Funkcjonariusze musieli rozbić szybę, aby dostać się do wnętrza i zatrzymać kierowcę.

Zarzuty nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli
Zatrzymanym okazał się 42-latek z bogatą kryminalną przeszłością. Powodów, dla których nie chciał poddać się kontroli było sporo. Był pod wpływem alkoholu, posiadał przy sobie amfetaminę. Ponadto mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zmuszenie funkcjonariusza do zaniechania czynności prawnej, a także narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia u zdrowia. Lista Stając przed wymiarem sprawiedliwości, podejrzany może usłyszeć wyrok nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie