Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Mł. asp. Tomasz Słonik to policjant sulęcińskiej drogówki, który przez 10 lat służby w Policji wielokrotnie miał do czynienia z nietrzeźwymi kierującymi.

W piątkowy wieczór (22 listopada) udowodnił, że policyjna czujność działa przez całą dobę. Będąc poza służbą udaremnił dalszą podróż kierowcy, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W piątek (22 listopada) tuż przed godziną 17 policjant sulęcińskiej drogówki – mł. asp. Tomasz Słonik w czasie wolnym od służby jechał drogą pomiędzy Dębrznicą a Gądkowiem Wielkim. W pewnym momencie zobaczył jadącego przed nim osobowego opla, którego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. Dla policjanta z ponad 10-letnim doświadczeniem szybko stało się jasne, że najprawdopodobniej ma do czynienia z nietrzeźwym kierującym. W pewnym momencie 58-latek zatrzymał pojazd pod jednym ze sklepów spożywczych. Mundurowy wykorzystał ten moment, podbiegł do auta i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. Kierowca był kompletnie pijany. Słaniając się na nogach próbował wmówić policjantowi, że nie spożywał alkoholu.

Oczywiście biorąc pod uwagę stan w jakim znajdował się mężczyzna jego zapewnienia były mało wiarygodne. Mł. asp. Tomasz Słonik o całej sytuacji powiadomił dyżurnego jednostki, który wysłał na miejsce patrol Policji.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że 58-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. To jednak nie koniec jego problemów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: sierż. Klaudia Richter

BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin