SWWS
SWWS
SWWS
SWWS
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

W piątek, 30 października br. miało miejsce oficjalne przekazanie do eksploatacji kotłowni gazowej w Spółdzielni Mieszkaniowej w Torzymiu. Dzięki modernizacji przeprowadzonej przez EWE powstała nowoczesna i ekologiczna kotłownia zasilana gazem ziemnym.

„Na koniec maja br. podpisaliśmy umowę z Zarządem Spółdzielni. Po tym terminie rozpoczęły się prace projektowe i budowlane, których efektem jest nowoczesna kotłownia gazowa o mocy 700 kW” – mówi Ryszard Stefański, Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorstwa w EWE.

„Wybraliśmy ofertę firmy EWE z kilku powodów. Po pierwsze była najkorzystniejsza finansowo spośród złożonych ofert. Po drugie sposób finansowania inwestycji nie wymagał zaciągania natychmiastowego kredytu przez Spółdzielnię, a spłata inwestycji rozłożona jest na dostatecznie długi okres, co nie zachwieje płynności finansowej spółdzielni. Po trzecie i najważniejsze – termin realizacji inwestycji był mega krótki, zwłaszcza w dobie pandemii” – mówi Stanisław Sawicki, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Torzymiu i dodaje: „Pierwsze uruchomienie kotłowni gazowej, z której ciepło popłynęło do wszystkich 118 mieszkań na naszym osiedlu, odbyło się jeszcze przed datą rozpoczęcia oficjalnego sezonu grzewczego.”

Prace nad kotłownią objęły: prace projektowe, wykonanie przyłącza gazowego do budynku, prace budowlane wewnątrz pomieszczenia kotłowni (tj. wydzielenie pomieszczenia kotłowni gazowej i wstawienie drzwi ognioodpornych), prace adaptacyjne wewnątrz i montaż technologii gazowej. „Budujemy nowoczesną, ekologiczną kotłownię gazową i eksploatujemy ją przez okres umowy, dostarczając ciepło do naszych klientów. Po okresie umowy przekazujemy ją odbiorcy (spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa, przedsiębiorstwo) za symboliczną złotówkę” – mówi Ryszard Stefański z EWE.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Torzymiu zdecydowała się na modernizację zasilanej dotychczas miałem i węglem kotłowni z różnych powodów.

„Najważniejszym powodem zmiany ogrzewania było prawie 100% zużycie starych pieców węglowych i ograniczenie od 1 lipca 2020 r. obrotu miałem węglowym, co nie zapewniało bezpieczeństwa dostawopału dla takich kotłowni jak nasza. Dodatkowo dochodzą rosnące koszty utylizacji odpadów ze spalania węgla i miału i wysokość opłat za zanieczyszczenie środowiska dymami z kotłowni węglowej” – wyjaśnia Stanisław Sawicki, Prezes Spółdzielni w Torzymiu. „Bardzo ważnym powodem, którego nie sposób ująć liczbami to korzyści dla zdrowia wszystkich mieszkańców naszego osiedla i całego miasta Torzymia w postaci czystszego powietrza.”- podsumowuje Prezes Sawicki.

„Oferta EWE na modernizację kotłowni zawiera jasno określone stawki za udostępnioną moc kotłowni i za dostarczone ciepło. Cena ciepła jest powiązana z rynkową ceną gazu, dzięki czemu nasi klienci korzystają z obniżek cen gazu” – wyjaśnia Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorstwa EWE i dodaje: „Nowa kotłownia w SM Torzym bez wątpienia będzie miała istotny wpływ na ochronę środowiska. Dzięki niej mieszkańcy Torzymia przestaną odczuwać negatywne skutki dotychczasowej, węglowej kotłowni”.

Produkt EWE Ciepło jest kierowany do firm, instytucji, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, które chcą korzystać z ciepła nie inwestując w nową kotłownię. To kompleksowa oferta, w której EWE dostarcza gaz ziemny do ogrzewania, a także buduje i eksploatuje kotłownię. Moc budowanej kotłowni jest dobiera na precyzyjnie do potrzeb danego obiektu lub zespołu obiektów.

Źródło: EWE

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa