ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

1 lutego rusza nabór wniosków w ramach świadczenia „Rodzina 500+”. Łączy się to z rozpoczęciem najbliższego okresu rozliczeniowego.

Nowe daty rozliczeniowe 500+
Od 2021 roku prawo do uzyskania świadczenia 500+ będzie ustalane na roczny okres rozliczeniowy. Będzie on przypadał od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. Najbliższe daty, na które ustalane będzie świadczenie to 1 czerwca 2021 r. i 31 maja 2022 roku.

Kiedy, gdzie i jak złożyć wniosek?
Wnioski będzie można składać od 1 lutego oraz od 1 kwietnia. Pierwsza data obowiązuje wnioski składane przez Internet. Będzie mogło się to odbyć na trzy sposoby:
1. za pomocą portalu Ministerstwa Rodziny (empatia.mrpips.gov.pl),
2. przez bankowość internetową,
3. za pośrednictwem portalu PUE ZUS.
Druga data, czyli 1 kwietnia, obowiązuje wnioski składane osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie przy ul. E. Plater 14 lub wysyłane pocztą również na ten adres.

Terminy wypłacania 500+
Aby uzyskać 500+ za czerwiec jeszcze w tamtym miesiącu należy złożyć wniosek do 30 kwietnia 2021 roku. Złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje wypłacenie świadczenia „Rodzina 500+” z wyrównaniem od 1 czerwca. Jednak jeśli osoba ubiegająca się o 500+ spóźni się z wnioskiem i złoży go po 30 czerwca, to świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku i będzie wypłacane najpóźniej w terminie 3 miesięcy od złożenia wniosku.

Kiedy przysługuje wyrównanie i za jakie miesiące?
Oznacza to, że złożenie wniosku w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia zagwarantuje wypłatę 500+ jeszcze w czerwcu. Natomiast złożenie wniosku w maju i do końca czerwca gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem za czerwiec – analogicznie wypłaty nastąpią do końca lipca i do końca sierpnia, czyli maksymalnie do 3 miesięcy od złożenia wniosku. Jeśli wniosek zostanie złożony do 31 lipca, to 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem jedynie do lipca, a świadczenie za czerwiec przepada. Za wniosek złożony w sierpniu przepada świadczenie z lipca i czerwca.

JP

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie