Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Dla siatkarzy Olimpii Sulęcin to już koniec wakacji. W poniedziałek rozpoczęli intensywny obóz przygotowawczy do sezonu 2021/2022. Faza zasadnicza Tauron 1. Ligi startuje 22 września.

Ogromne zmiany kadrowe
Okres wakacyjny w Olimpii upłynął pod znakiem zmian. Z drużyny odeszło aż jedenastu zawodników, w tym dotychczasowy kapitan Maciej Kordysz. Zespół opuścił także trener Tomasz Kowalski, który dołączył do Cuprum Lubin jako asystent pierwszego trenera. Jego miejsce na ławce szkoleniowej Żółto-Niebieskich zajął Łukasz Chajec, który był już trenerem sulęcinian w latach 2018-2020. Po zmianach kadrowych w Olimpii pozostało jedynie trzech zawodników, którzy reprezentowali sulęcińskie barwy w poprzednim sezonie: środkowy Patryk Cichosz-Dzyga, drugi libero Mateusz Sawerwain oraz atakujący Grzegorz Turek, dla którego będzie to już 11. sezon w seniorskich barwach Olimpii. Do tej trójki dołączyło jedenastu nowych zawodników. Aktualna kadra prezentuje się następująco:
rozgrywający: Artur Błażej, Bartosz Zrajkowski
atakujący: Michał Godlewski, Grzegorz Turek
środkowi bloku: Patryk Cichosz-Dzyga, Seweryn Lipiński, Dominik Koliński, Patryk Szymański
przyjmujący: Maciej Krysiak, Arkadiusz Nawrot, Tomasz Polczyk, Michał Wójcik
libero: Jan Pogłodziński, Mateusz Sawerwain
Sztab szkoleniowy:
trener: Łukasz Chajec
II trener/statystyk: Damian Sławiak
trener przygotowania motorycznego/kierownik drużyny: Hanna Łukowska
fizjoterapeuta: Miłosz Gniot

Intensywne przygotowania do nowego sezonu
Świeżo pozyskani siatkarze rozpoczęli w poniedziałek obóz przygotowawczy. Czekają na nich liczne treningi, ćwiczenia indywidualne, mecze kontrolne oraz turnieje. Na początku rozgrywek ligowych czeka ich trudny sprawdzian, zmierzą się bowiem z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa, która na koniec poprzedniego sezonu zajęła wysoką, piątą pozycję. Częstochowianie z pewnością przetestują umiejętności nowego składu Olimpii. Na sportowe emocje przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać, sezon rozpocznie się bowiem 22 września. To wtedy kibice przekonają się, czy czas na przygotowania został spożytkowany efektywnie. Ambicje zespołu są wysokie, a celem walka o play-offy.

EW

Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa